بنابر اعلام نیویورک تایمز، «لتیشا جیمز» دادستان کل نیویورک طی حکمی خواستار حضور « اریک ترامپ » پسر رئیس جمهور آمریکا در دادگاه شد.

در حالی که تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال جاری تنها دو ماه باقی مانده است، دادگاه در تلاش است تا به فعالیت‌های مالی سازمان معاملات املاک و مستغلات و ساخت و ساز متعلق به رئیس جمهور فعلی آمریکا با نام «سازمان ترامپ» رسیدگی کند.

از همین رو به منظور ارائه شهادت، دادستان کل نیویورک پسر ترامپ را به دادگاه فراخونده است. گفتنی است این سازمان از چند ماه پیش از هرگونه تعامل برای ارائه تحقیق درباره اتهام ارزشیابی نادرست اموال ترامپ در اظهارنامه مالیاتی امتناع کرده است.

لتیشا جیمز از مارس ۲۰۱۹ (فروردین ۱۳۹۸) و به دنبال شهادت «مایکل کوهن» وکیل اسبق ترامپ در برابر کنگره، تحقیقاتی را درباره این اتهامات آغاز کرد. اتهاماتی به این شرکت مبنی بر اعلام غیرواقعی ارزش دارایی‌ها و بیان ارزش کمتر هنگام پرداخت مالیات بر املاک وارد است.

اکنون دفتر دادستان کل نیویورک اعلام کرده است که سازمان ترامپ از اجرای «هفت مورد احضاریه» در ارتباط با تحقیق در این باره و قرار دادن گنجینه‌ای از اسناد و مدارک و اظهارات شهود در اختیار دادستان‌ها، ممانعت ورزیده است.

در بیانیه دفتر دادستان کل آمده است: «اریک ترامپ، به عنوان معاون اجرایی این گروه، با وجود مشارکت و سهم قابل توجه در برخی از این معاملات از شهادت بر اساس قسم خودداری کرده است.»

جیمز نیز گفته است: «از چند ماه پیش که تحقیقاتمان آغاز شد ادعای بی‌اساسی از سوی سازمان ترامپ مطرح شده است. سازمان ترامپ اسناد و مدارک را پنهان و به شاهدانی مانند اریک دستور داده به ما پاسخگو نبوده وشهادتی ندهند.»

این بیانیه پس از اعلام رسمی نامزدی ترامپ برای حزب جمهوری‌خواه آمریکا مطرح شده است. قرار است اریک امروز در همایش این حزب سخنرانی داشته باشد.

اموال و املاک سازمان ترامپ که درباره آن‌ها تحقیق می‌شود؛ زمینی به مساحت ۲۱۲ هکتار در شمال منهتن، یک ساختمان با کاربری چندگانه در همین محله گران قیمت، هتل و مجتمع اقامتی ترامپ در شیکاگو و یک باشگاه گلف در لس‌آنجلس است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند