یک مقام اطلاعاتی عراق که خواست نامش فاش نشود به پایگاه خبری "شفق نیوز" این کشور گفت این حمله به یکی از پست‌های ایست و بازرسی پلیس فدرال عراق در جنوب شهرستان "داقوق" در استان کرکوک صورت گرفته است.

این حادثه به فاصله زمانی کمی از یک حمله مشابه دیگر تروریست‌های داعش به ناحیه "العظیم" واقع در ۶۰ کیلومتری شمال بعقوبه در استان دیاله صورت می‌گیرد که در جریان آن یک سرباز عراقی کشته شد.

"عبدالجبار العبیدی" مدیر ناحیه العظیم به شفق نیوز گفت که تروریست‌ها به دنبال آن بودند که پمپ‌های کشاورزی وژنراتور برق را در نزدیکی پست نظامی هدف قرار دهند، اما با تعقیب نیروهای ارتش، مجبور به فرار شدند.

هشتم مردادماه گذشته نیز در حمله گروه تروریستی داعش به شهر هیت استان الانبار در غرب عراق، یک فرمانده ارشد و یک افسر عراقی کشته و ۲ نظامی دیگر زخمی شدند.

در ماه‌های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در مناطق بین استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند