دکتر سعید هاشمی نظری گفت: آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنج نوبت صبح و عصر روز جمعه ۱۰ مرداد، صبح و عصر روز شنبه ۱۱ مرداد و صبح یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

وی افزود: طبق اعلام قبلی به دانشگاه‌های حوزه آزمون، تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شد و آزمون با رعایت حداکثری موارد بهداشتی انجام پذیرفت. در فاصله بین دو آزمون صبح و عصر نیز مجدداً تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شدند.

هاشمی نظری یادآور شد: آزمون صبح رأس ساعت ۹ و آزمون عصر رأس ساعت ۱۵ آغاز شدند و آزمون در ۲۹ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور بطور همزمان برگزار شد.

وی با اشاره به آمار داوطلبان و حاضران و غایبان جلسه آزمون گفت: در مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر در رشته های این دوره آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت ثبت نام کرده بودند. از این تعداد ۴ هزار و ۵۷ داوطلب در نوبت اول، ۴ هزار و ۲۱۳ نفر در نوبت دوم، ۴ هزار و ۲۰۵ نفر در نوبت سوم و ۴ هزار و ۶۲۷ نفر در نوبت چهارم ثبت نام کرده بودند. ۱ هزار و ۱۳۹ داوطلب نیز برای آزمون صبح یکشنبه ثبت نام کرده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر ثبت نام کرده در آزمون، ۱۳ هزار و ۶۷۳ نفر (حدود ۷۵ درصد) در جلسه آزمون حاضر شدند و ۴ هزار و ۵۶۸ نفر (حدود ۲۵ درصد) غایب بودند. لازم به ذکر است در سه سال گذشته در سال ۹۶ حدود ۳۸ درصد، در سال ۹۷ حدود ۲۳ درصد و در سال ۹۸ حدود ۴۸ درصد داوطلبان غایب بوده‌اند.

وی تاکید کرد: با تمهیدات انجام شده مبنی بر افزایش تعداد حوزه‌های آزمون و تعداد نوبت‌های برگزاری آزمون، از تراکم جمعیت داوطلبان در حوزه‌ها به شدت کاسته شد.

هاشمی نظری خاطرنشان کرد: افرادی که در فرم خوداظهاری مربوط به کرونا وضعیت خود را مبتلا اعلام کرده بودند، در هر حوزه در سالنی مجزا از سایر داوطلبان آزمون دادند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند