به گزارش نیویورک پُست، افسر پیشین «مینیاپولیس» آمریکا که متهم به قتل «جورج فلوید» (George Floyd) است، امروز دوشنبه به زندان فوق امنیتی منتقل شد.

بر اساس اعلام این رسانه آمریکائی، «دِرِک شووین» (Derek Chauvin) افسر پلیس سفیدپوست شهر «مینیاپولیس» آمریکا است که چندی پیش و به دنبال رفتار خشونت‌آمیز با این سیاه‌پوست آمریکائی موجب کشته شدن وی شد.

شبکه تلویزیونی «کِی‌اِس‌تی‌پی» در این باره اعلام کرد که «دِرِک شووین» که روز جمعه و به دنبال اعتراضات گسترده در آمریکا به قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» بازداشت شده بود، ابتدا به زندان «رمزی کانتی» (Ramsey County) منتقل شد و امروز تحت مراقبت‌های ویژه امنیتی قرار گرفته است.

طی یک هفته گذشته اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا تشدید شده است و روز گذشته نیز مردم آمریکا در ادامه اعتراضات ضد دولتی خود، بار دیگر در شهرهای مختلف علیه نژادپرستی و رفتار پلیس آمریکا و نیروهای امنیتی این کشور دست به تظاهرات زدند.

در جریان این اعتراضات تا کنون چندین تن از شهروندان آمریکایی به ضرب گلوله پلیس آمریکا از پای در آمده‌اند تا آنجا که سرکوب معترضان از سوی نیروهای دولتی با انتقاد دیده بان حقوق بشر و برخی دیگر از کشورهاروبرو شده است.

مرگ جورج فلوید در اثر عملیات خشونت‌بار ماموران پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا موجی از همبستگی جهانی علیه نژاد پرستی در آمریکا را برانگیخته است.

ویدئوی آخرین لحظه‌های زندگی این آمریکایی سیاه‌پوست در زیر زانوی مامور پلیس سفیدپوست در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد و خشم شهروندان آمریکایی در داخل و خارج این کشور نسبت به سیاست‌های دولت را دوچندان کرده است.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند