علی لاریجانی رئیس مجلس دهم که سابقه حضور ۱۲ ساله در پارلمان دارد، امشب در گفتگویی تلویزیونی به ارائه گزارشی آماری از عملکرد ۴ ساله این مجلس پرداخت.

او در خلال این گفتگو در درباره تلخ ترین حادثه هایی که در ۴ سال اخیر حضورش در پارلمان تجربه کرده است، گفت: تلخ ترین حادثه برای من زمانی بود که در مجلس درحال بررسی برنامه پنجم بودیم که یکی از دوستان آمدند و گفتند برای آیت الله هاشمی حادثه ناگواری رخ داده است، من سریعا جلسه را رها کردم و برای پیگیری به دفترم رفتم و فهمیدم ایشان رحلت کردند.

وی افزود: خیلی متاثر شدم چون در این ۴۰ و خورده ای سال بعد از انقلاب من همیشه با ایشان محشور بودم، ایشان خیلی خدمت به انقلاب کرد. این اتفاق من را خیلی آزرده کرد.

لاریجانی دومین خاطره تلخش را مربوط به زمانی که خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را شنید دانست و گفت: آن زمان من در قم بودم شب هم خوابم نبرد چون کارتابل زیاد مجلس آمده بود و بررسی آنها تا صبح طول کشید تا تمام شد، نماز که خواندم و امدم استراحت کنم یکی از محافظین عزیز ما در زد و گفت اتفاقی برای حاج قاسم رخ داده است. با هراس بلند شدم و دیدم که ایشان به شهادت رسیدند.

وی افزود: آن لحظه انگار سقف ساختمان روی سرم آمد خیلی ناراحت شدم سریع لباس پوشیدم و به تهران آمدم و در راه با آقای حجازی تماس گرفتم که گفتند آقا گفته اند ساعت یازده خدمتشان در دفتر برسیم.

 

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند