مقامات فوتبال اسپانیا عزم خود را برای آغاز مجدد مسابقات لالیگا جزم کرده‌اند، این در حالی است که هنوز زمان دقیقی برای از سرگیری این مسابقات اعلام رسمی نشده است. خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا اخیراً گفته بود او و مسئولان فوتبال اسپانیا امیدوار هستند تا در ماه ژوئن بازی‌های باقیمانده فصل جاری لالیگا را از سر بگیریند و در تابستان هم آن را به پایان برسانند.

خاویر آگیره، سرمربی مکزیکی تیم فوتبال لگانس اما مدعی شده که اطلاعاتی از کانال‌های رسمی به دست آورده است که براساس آن روز دقیق از سرگیری بازی‌های باقیمانده فصل 20-2019 لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی اسپانیا و زمان اتمام این رقابت‌ها را می‌داند.

او در این باره گفت: ما تاریخ شروع لیگ را می‌‌دانیم. در تاریخ 20 ژوئن (31 خرداد) ما لالیگا را آغاز خواهیم کرد و در عرض پنج هفته یعنی در تاریخ 26 جولای (5 مرداد) آن را به پایان خواهیم برد. بازی‌ها در روزهای «شنبه - یکشنبه» و «چهارشنبه - پنجشنبه» برگزار خواهد شد.

آگیره افزود: سازمان لالیگا این موضوع را به اطلاع من رسانده است و به شخصه بابت از سرگیری مسابقات خوشحالم، چون ما تمرینات‌مان را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. ما از فردا تمرینات‌مان را آغاز می‌کنیم و خوشبختانه تست‌های کرونا را هم با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

باشگاه‌های اسپانیایی این هفته اجازه یافتند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و گرفتن تست‌های لازم از بازیکنان و اعضای تیم‌های خود به تمرینات بازگردند.  

در حالی‌ که لیگ‌هایی همچون لوشامپیونه و اردویژه هلند در نتیجه شیوع ویروس کرونا، فصل جاری مسابقات خود را نیمه‌تمام و مختومه اعلام کردند، بوندس‌لیگا هم قرار است از تاریخ ۱۶ مِی (۲۷ اردیبهشت) از سرگرفته شود.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند