به گزارش رویترز، پمپئو در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران گفت: ما اجازه نمی‌دهیم که این اتفاق (رفع ممنوعیت خرید تسلیحات نظامی) رخ دهد. 

وزیر امورخارجه آمریکا افزود: ما با شورای امنیت سازمان ملل همکاری خواهیم کرد تا ممنوعیت فروش اسلحه را تمدید کنیم و در صورت عدم دسترسی به دیگران برای پیشبرد این هدف، ایالات متحده در حال ارزیابی هرگونه امکان در مورد چگونگی انجام این کار است. 

 دولت دونالد ترامپ که بزرگترین فروشنده سلاح در جهان است نگران پایان تحریم تسلیحاتی ایران است و سعی دارد خود را عضوی از برجام معرفی کند تا به نحوی تحریم‌های تسلیحاتی ایران را ادامه دهد. 

در حالی که بحران شیوع کرونا دنیا را به خود مشغول کرده است، اما مقامات‌ آمریکا همچنان سیاست فشار حداکثری علیه تهران را ادامه می‌دهند و از هر ابزاری که به ذهنشان می‌رسد، بهره برداری می‌کنند. درآخرین دست از این اقدامات خصمانه رسانه‌ها از طرح این کشور برای استفاده از ظرفیت‌های قطعنامه۲۲۳۱ شورای امنیت برای تداوم تحریم تسلیحاتی ایران خبر داده‌اند. قطعنامه‌ای که بر اساس آن تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر آینده پایان خواهد یافت. 

این رویکرد خصمانه در حالی از سوی‌آمریکا پیگیری می‌شود که ایران با توجه به تحریم‌های ظالمانه امکان جابجایی پول چنین خریدهایی در سیستم مالی بین‌المللی را ندارد و اگرهم بتواند، با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی تهیه منابع مورد نیاز خریدهای تسلیحاتی از سوی تهران کار آسانی نیست. بنابراین گذشته از ااستدلالهای سست و بی‌پایه مقامات‌آمریکا در این زمینه هر ناظر بی‌طرفی تایید خواهد کرد که این اقدام‌آمریکا هیچ مبنای منطقی ندارد. 

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند