سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفیگفت: هفدهم فروردین ماه پرونده ای مبنی بر سرقت منزل یکی از شهروندان برای رسیدگی تخصصی توسط کلانتری ۱۰۱ تجریش به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد .

وی بیان داشت: شاکی اظهار داشت، من به اتفاق مادرم در آدرس فرشته زندگی می کنیم. مدتها بود که در منزل مان اموال با ارزشی از قبیل: طلاجات، دلار و ظروف نقره، ساعت مچی طلا و وجه نقد گم می شد و با بررسی صورتحساب مادرم مشخص شد از سال ۹۶ حدود پنج میلیارد ریال به دفعات به حساب افراد مختلف واریز شده است و کارگر منزل مان به نام نسرین که حدود ۲۰ سال در منزل ما کارگری می کرد بدون هیچ دلیلی اعلام داشت قادر به ادامه کار در منزلمان نمی باشد و دیگر مراجعه نکرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت افزود: کارآگاهان در تحقیقات پلیس بدست آوردند، نسرین چند ماه قبل یک باب منزل در شهرستان رودهن، یک دستگاه خودروی ۲۰۶ و یک باب مغازه در بومهن خریداری کرده است که با بررسی حقوق دریافتی وی که به صورت ماهیانه دریافت می کرد، امکان تهیه وخرید آپارتمان – مغازه و خودرو در یک مدت زمان کوتاه متصور نبود و احتمال اینکه سرقت توسط کارگر خانه انجام شده است برای کارآگاهان مسجل شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: مخفیگاه متهم در شهرستان رودهن شناسایی شد و افزود: با هماهنگی قضائی و اخذ نیابت از دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه یک تهران کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه یکم پلیس آگاهی سی و یکم فروردین ماه به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند وی را در همان مکان دستگیر و به پایگاه یکم انتقال دهند .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: نسرین در بازجویی بعمل آمده به بزه انتسابی معترف و درخصوص شیوه و شگرد خود اظهار داشت، از سال ۹۶ موظف به انجام کارهای بانکی و مالی شاکی و مادرش شدم که دراین مدت به دفعات از دوستان خود مبالغی را بعنوان قرض اخذ و سپس برای تسویه حساب قرض های خود مبالغی را به دفعات و بصورت اینترنتی از حساب مادر شاکی به حساب آنها واریز می کردم و با توجه به اینکه برخی از وسایل منزل شاکی از ارزش زیادی برخوردار بودند برخی را در فرصت مناسب سرقت می کردم و زمانی که متوجه شدم آنها ظن سرقت به من پیدا کرده اند از آنجا متواری شدم .

سرهنگ شریفی بیان داشت : این شیوه از سرقت اغلب به علت اعتماد بیش از حد مال باخته اتفاق می افند که با کمی هوشیاری و عدم اعتماد به کارگر توسط شاکی از چنین حوادثی می شد جلوگیری کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال سرقت شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: با تکمیل پرونده و اعتراف صریح متهم به جرم ارتکابی متهم برای سیر مراحل قانونی به شعبه چهاردادیاری دادسرای ناحیه یک تهران معرفی شد.

این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند