به گزارش تاس، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امورخارجه روسیه در سخنانی آمریکا را به انجام مذاکرات مرتبط با موضوعات «فضایی» فراخواند.

سرگئی ریابکوف همچنین ادعای آمریکا مبنی بر آزمایش موشک ضدماهواره‌ای را رد کرد و در عین حال خودداری واشنگتن از مذاکره با مسکو برای عدم استقرار تسلیحات در فضا را به معنای تصمیم آمریکا برای استقرار تسلیحات تهاجمی در فضا عنوان کرد.

به گفته این مقام وزارت خارجه روسیه، کشورش دلایل زیادی برای نگرانی از اقدامات آمریکا در فضا و برنامه‌های واشنگتن در این عرصه دارد، هرچند آمریکا پیشنهاد ایجاد مبنای حقوقی بین‌المللی برای جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی در فضا را نادیده می‌گیرد.

این درخواست معاون وزارت خارجه روسیه در حالی مطرح شده که پیشتر نیز در ژوئیه سال میلادی گذشته، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرده بود که ایالات متحده از مذاکره با مسکو و پکن درباره عدم استقرار اسلحه در فضا امتناع ورزیده است.

پیشتر نیز «جوزف مگوئر، مدیر وقت اداره اطلاعات ملی آمریکا گفته بود که تهدید روسیه و چین علیه سیستم‌های فضایی آمریکا و متحدان آنها همچنان رو به رشد است و آمریکا تمایلی به مذاکره با آن‌ها در این زمینه ندارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند