حسین میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه ثبت نام و دریافت وام یک میلیونی به یارانه بگیران اظهار کرد: از امشب برای تمامی سرپرستان خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند، پیامکی با سرشماره v.refah ارسال می‌شود.

وی افزود: این افراد در صورت تمایل برای دریافت تسهیلات باید از طریق همان خط تلفن همراه، کد ملی خود را در پاسخ به این پیامک ارسال کنند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه ارسال پیامک‌های وزارت رفاه تا آخر هفته ادامه دارد و سرپرستان خانوار تا ۳۱ فروردین ماه فرصت دارند که در صورت تمایل کدملی خود را برای این سرشماره ارسال کنند تاکید کرد که سیمکارت باید حتما به نام سرپرست خانوار باشد و اگر سرپرست سیمکارتی به نام خود ندارد باید نسبت به تهیه آن اقدام کند.

میرزایی ادامه داد: ارسال کدملی به منزله تاییدیه رسمی است. ما شماره ملی را با شماره تلفن همراه تطبیق می دهیم و فرد باید در لیست یارانه بگیران باشند. در نهایت فهرست را در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه تا انتهای ماه مبارک شعبان و اوایل ماه مبارک رمضان این مبالغ به حساب افراد متقاضی واریز می شود اظهار کرد: این وام قرض الحسنه است و در قالب اقساط ۳۵ هزار تومانی از حساب یارانه افراد کسر می شود.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا همچنین توصیه کرد که مردم مراقب تماس‌ها و پیامک‌های جعلی باشند و در این باره گفت: ما هنوز پیامکی ارسال نکرده‌ایم اما مردم شروع به ارسال پیام به سرشماره ۶۳۶۹ کرده‌اند که اصلا نیازی به آن و همچنین مراجعه حضوری نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند