مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، در گفتگو با برنامه ورزش و مردم ابتدا در خصوص شرایط این روزهای فدراسیون فوتبال گفت:« امروز (جمعه) آخرین مهلت ارائه پیشنهاد جدول زمان بندی به فیفا بود. ما ۱۸ فروردین این جدول را مطرح کردیم و هیئت رئیسه نیز جدول را تائید کردند. روز گذشته هم تقویم را به بخش فدراسیون‌های عضو فیفا ارسال کردیم.

در این جدول ۲۰ موضوع مشخص شده که تمام این موضوعات با دقت بالا و استفاده از تجربیات گذشته نوشته شد. به عنوان مثال بخش حضور هیئت رئیسه بود که دوستان را داریم. اساسنامه‌ای که داریم، هنوز اعتبار داریم.»

وی در ادامه افزود: «در کمیته تعیین مقررات فدراسیون و استفاده از کارشناسان آن، با توجه به اساسنامه استاندارد فیفا، ما یک پیش‌نویسی تعیین می‌کنیم و آن را در هیئت رئیسه مطرح خواهیم کرد. به صورت موازی برای اعضای مجمع فدراسیون هم ارسال می‌کنیم تا با نظر آنها، در ادامه مکاتبات با فیفا، این موضوع مطرح شود. برخی مفاد که نیاز به تغییر و اصلاح داشته باشد، انجام خواهیم داد. این موضوعات مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس در مجمع فدراسیون، علاوه بر اساسنامه، آئین نامه و دستورالعمل انتخاباتی هم باید به تصویب برسد. بعداز تصویب اساسنامه به سمت برگزاری انتخابات می‌رویم.»

دبیر کل فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرد: « دوستان ما در فیفا قطعا نظرات و پیشنهاداتی دارند. ما کار را زمین نگذاشتیم. طبیعی است که جمع کردن تمام موضوعاتی که در فوتبال کشور با آن درگیر هستیم، نیاز به بررسی کامل دارد. اساسنامه جدید حتما باید با قوانین داخلی کشور و همچنین مجمع بالای دستی که فیفا است، تطبیق پیدا کند. البته کار بسیار سختی در پیش داریم، اما از نظرات همه کارشناسان در این مورد استفاده می‌کنیم. نظرم این است که بدون هرج و مرج، در راستای اصلاح اساسنامه از نظرات سود ببریم.»

وی در مورد تاریخ انتشار زمان‌بندی در رسانه‌ها افزود:«یکی از موضوعات مطروحه از سوی فیفا این بود که شفاف‎سازی در فدراسیون انجام نمی‌شد با بسیار کم و ناچیز بود. من اعتقاد دارم فدراسیون نیاز به شفاف‌سازی دارد، چون همه چیز در رسانه‌ها مطرح می‌شود. تصویب زمان‌بندی وقتی مصداق پیدا می‌کند که فیفا آن را تائید کند. بعد از این اتفاق، چون مصوب هیئت رئیسه است، رسانه‌ای خواهد شد.»

نبی در مورد بازگشایی مجدد لیگ در فصل نوزدهم تصریح کرد: «ما چند موضوع در این چالش پیش‌رو داریم. البته این چالش متلعق به همه دنیا است اما سازمان لیگ با توجه به جلسات مختلفی که با ستاد کرونا داشت، باید به جمع‌بندی برسد. نقطه نظرات این ستاد در کشور خودمان را باید مدنظر قرار بدهیم و بخش دوم، مراجع بالاتر مثل فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند که باید برای شروع دوباره بازی‌ها از آنها کسب تکلیف کنیم. باشگاه‌ها هم در این مدت نتوانستند تمرینات عادی خود را برگزار کنند و ما بر اساس نظرات مراجع بالای‌دستی خودمان، باید تعیین کنیم که چه زمانی و چگونه تمرینات شروع شود و سپس بازی‌ها چه زمانی ادامه یابد، در مورد پایان رقابت‌های این فصل، شروع زمان نقل و انتقالات تابستانی و آغاز لیگ بعدی هم بحث کنیم.»

وی در مورد شایعه معرفی چهار نماینده به لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده بدون ادامه یافتن لیگ، اظهار داشت:«یکی از افرادی که مسئولیتی در سازمان لیگ ندارد، صرفا نقطه نظرات شخصی خود را عنوان کرده آن هم در حالی که هیئت‌رئیسه سازمان لیگ هیچ جمع‌بندی در خصوص آینده فصل نوزدهم نداشته و نمی‌دانیم چرا آن فرد گفته بود ۴ تیم بالای جدول را به آسیا بفرستند. این فرد بر اساس تجربیات خود، نقطه نظری را بیان کرد اما سازمان لیگ، متولی برگزاری بازی‌ها است و هیات‌رئیسه باید تعیین کننده زمان بازگشت به مسابقات باشد.»

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اعتراض به شایعه تمرینات تیم‌ها در قرنطینه اضافه کرد: «در هر صورت، در این بخش با سهیل مهدی هم صحبتی داشتیم و از او خواستم موضوع را بررسی کند. اگر این اتفاق رخ داده باشد و بازیکنان برخی تیم‌ها به صورت پنهانی تمرین کرده باشند، بالاخره سلسله مراتبی وجود دارد و بخش‌های دیگری باید آن را بررسی کنند. در شرایط فعلی، حتی تمرین تیم‌ها با توجه به ابلاغ ستاد کرونا، ممنوع است. این مورد را به آقای سهیل مهدی سپردیم و به ایشان گفتم این مورد را بررسی کنند که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد باید هر چه زودتر تمریناتشان را تعطیل کنند.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند