یورونیوز گزارش داد، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا در واکنش به اتهام فساد و تعیین جایزه برای دستگیری‌اش از سوی ایالات متحده، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را یک «گاوچران نژادپرست» و «بدبخت» خواند و هشدار داد که کشورش با تمامی قوا آمادهٔ رویارویی با هرگونه تهاجم خصمانه است.

وی خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: دونالد ترامپ، تو آدم بدبختی هستی. تو که یک زمانی در نیویورک صاحب بنگاه املاک بودی، حالا می‌خواهی روابط بین‌الملل را هم مثل یک زورگیر مافیایی حل‌وفصل کنی.

اظهارات مادورو ساعاتی پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری آمریکا علیه وی و شماری از مقامات بلندپایه دولتی و نظامی ونزوئلا اعلام جرم و برای کمک به دستگیری آنها مجموعاً ۵۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

مادورو متهم به سازماندهی کارتل‌های مواد مخدر برای قاچاق به آمریکا است!

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین اعلام کرد این حرکت آمریکا انگیزهٔ سیاسی دارد و تأکید کرد که آمریکایی‌ها نقشِ کلمبیا را در قاچاق مواد مخدر نادیده می‌گیرند، کشوری که خود متحد آمریکاست.

ایالات متحده سالهاست که سیاست فشار حداکثری را علیه دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو به‌کار گرفته و از خوآن گوایدو رقیب وی، برای ریاست جمهوری این کشور پشتیبانی می‌کند، اما دولت کنونی ونزوئلا با وجود مشکلات شدید اقتصادی، با بهره‌مندی از پشتیبانی روسیه و چین همچنان مقاومت می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند