دیدار «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین در مسکو، رژیم صهیونیستی را خشمگین کرد.

«باراک راوید» خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود نوشت: «مسئولان [اسرائیل] به من گفتند که رسماً به دیدار لاوروف با رهبر سازمان تروریستی جهاد اسلامی اعتراض کرده‌اند».

سفارتخانه روسیه در فلسطین اشغالی شامگاه چهارشنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که لاوروف با النخاله در مقر وزارت خارجه روسیه در مسکو دیدار کرده است. این سفارتخانه دقایقی بعد توئیت خود در این باره را حذف کرد.

به گفته راوید، مسئول وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، توضیح داد که سرپرست موقت سفارت تل‌آویو در مسکو امروز طی تماسی با «میخائیل بوگدانوف» معاون لاوروف، مراتب اعتراض اسرائیل به این دیدار را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه در دیدار لاوروف با النخاله همچنین لزوم تسریع در احیای وحدت ملی فلسطین  به عنوان شرط لازم برای شروع مذاکرات مستقیم و پایدار با اسرائیل مورد بررسی قرار گرفت. 

در این بیانیه آمده است: «روسیه بر پایبندی محکم خود به راه حل تشکیل دو کشور به عنوان اصل حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل که در قوانین بین المللی به رسمیت شناخته شده از جمله قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل و طرح صلح عربی آمده است، تاکید کرد».

چندی پیش نیز هیأتی از حماس به ریاست «اسماعیل هنیه»  رئیس دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس به مسکو سفر کرد و هنیه در دیدار با وزیر خارجه روسیه در مسکو درباره مسائل فلسطین بحث و تبادل‌نظر کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند