در نامه محمود احمدی نژاد به دبیر کل سازمان ملل آمده است؛ 

عالیجناب آقای آنتونیو مانوئل اولیویرا گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و احترام و آرزوی مجدد برای موفقیت شما در ایفای وظایف سنگین آن سازمان 

اطلاع دارید که استفاده از ابزار بیولوژیک از جمله اخیرا و در مقیاس وسیع ، کرونا ویروس (کووید ۲۰۱۹) به عنوان سلاحی جدید برای برقراری و یا حفظ برتری سیاسی و اقتصادی در عرصه بین الملل، توسط برخی قدرتهای سلطه جو و گسترش سریع آن، موجب نگرانی عمومی ملت ها و ایجاد اختلال بیش از پیش در امنیت مردم جهان شده است.

احساس مسئولیت در برابر گستردگی و عمق خسارات مادی و معنوی بی سابقه ناشی از این جنگ و تهاجم تحمیلی علیه بشریت، اینجانب را ملزم به طرح مساله با جناب عالی نمود.

امروز برهمگان آشکار شده است که امثال ویروس جهش یافته و هوشمند کرونا ۲۰۱۹ ، ساخته و پرداخته آزمایشگاهها و به تعبیر صحیح تر، زرادخانه های جنگ بیولوژیک برخی قدرت های سلطه گر جهانی و بسیار ضد انسانی تر، مخرب تر و وحشت آفرین تر از دیگر سلاح های ضد انسانی مانند هسته ای و شیمیایی و هارپ است.

از جناب عالی در جایگاه دبیرکلی سازمان ملل انتظار می رود:

۱-  اقدام ضد بشری قدرت های جنایتکار جهانی در تحمیل جنگ بیولوژیک بر ملت ها با هدف سلطه گری را قاطعانه محکوم کنید و اجازه ندهید عاملان اینگونه جنایات، مقاصد شوم و پلید سیاسی و اقتصادی خود را با پنهان کاری محقق ساخته و خود را از پیگرد قضایی و جزایی سازمان ملل مصون بدانند.

۲-  با حساسیت ویژه، عاملان تولید و به کارگیری سلاحهای بیولوژیک، شناسایی و در سطح جهانی با آنان برخورد قاطع صورت پذیرد. بی تفاوتی و عدم مقابله جدی و موثر با آنان، می تواند مناسبات میان کشورها و ملت ها را تخریب و موجودیت ملت ها را با تهدید جدی مواجه سازد.

۳-  برنامه اصلاح و تقویت کنوانسیون منع ساخت و به کارگیری سلاحهای بیولوژیک با هدف ممنوعیت هرگونه تحقیقات و پژوهش و برپایی آزمایشگاه و تولید و اقدام به ساخت و انباشت و استفاده از هر نوع سلاح بیولوژیک در هر سطحی از اثر، تنظیم و به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه گردد. پیش بینی ساز و کار اجرایی روش های نظارتی و کنترلی موثر و قاطع برای جلوگیری و برخورد با هر نوع اقدام در این زمینه از طریق مشارکت شفاف و مسئولانه همه دولت ها و ملت ها در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

۴-  سازمان بهداشت جهانی را موظف فرمایید تا قاطعانه آزمایشگاه های موصوف را شناسایی و همراه با عاملان به کارگیری ویروس هایی مانند کرونا به جامعه جهانی معرفی نماید.

امروز به لطف آگاهی روز افزون ملت ها و میل متزاید به وحدت و مشارکت برای نیل به آزادی، عدالت، کرامت، رفاه و پیشرفت، سیطره شیطانی قدرتهای ضد انسانی در تنگنا قرار گرفته است و صد البته تکیه بر سلاحهای کشتار جمعی و اقدام به جنایات ضد بشری نه تنها راهی برای نجات آنان نمی گشاید بلکه در پایان بخشیدن به ظلم سنگین شان بسیار تسریع می کند.

اطمینان می دهم به زودی و با پیوستن رودخانه های ملت ها به یکدیگر و در سایه ظهور انسان کامل که یار و راهنما و عاشق و دلسوز انسانهاست، قدرت حقیقی ملت ها به صحنه خواهد آمد و بساط سلطه گری از زمین برچیده شده و روز پر شکوه تولد و استقرار کامل انسانیت و دوران درخشان تجلی اکبر عظمت خدا و انسان آغاز خواهد شد.

از خداوند متعال موفقیت جناب عالی و همه آزاد اندیشان و کسانی که دل در گرو کرامت و امنیت و تعالی جامعه انسانی را دارند، مسالت می کنم.

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهور سابق ایران

 نامه احمدی نژاد به  مدیر کل سازمان بهداشت جهانی

 

رئیس جمهور سابق در نامه ای به مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز نوشت؛

عالیجناب آقای تدروس آدانوم گابریاسوس

مدیر کل محترم سازمان بهداشت جهانی

 

با سلام و آرزوی موفقیت در انجام رسالت مقدس صیانت از سلامت جامعه انسانی.

اطلاع دارید که ویروس ( ۱۹COVID ) مانند بلایی خانمان سوز به جان ملت ها افتاده است.

این بلا از چین شروع شده و امروز بیش از چهل کشور از جمله ایران را در بر گرفته و علاوه بر خسارات سنگین و رو به افزایش انسانی و مادی، زندگی عادی بخش وسیعی از مردم در جهان را مختل نموده و چگونگی ادامه و تبعات آن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ممکن است ضعف و کوتاهی یا تقصیر مقامات کشورها در انجام وظایف مراقبت از سلامت مردم در میزان گسترش ابتلا و لطمات جبران ناپذیر این اپیدمی تاثیر داشته باشد که این امر منوط به قضاوت ملت ها است. لیکن هرگز نباید اجازه داد مسئولیت اصلی تولید و انتشار این ویروس از دوش صاحبان آزمایشگاه‌های تولید کننده آن و همچنین تحمیل کنندگان جنگ بیولوژیک به ملت ها ساقط شود.

امروز ملت ایران، علیرغم تلاش های فداکارانه قاطبه کادر پزشکی و درمانی و پشتیبانی در مبارزه با این پدیده مهاجم بسیار وحشی متحمل خسارات و هزینه های سنگینی است، اما باید تلفات انسانی و هزینه های اقتصادی بسیار سنگین تری را در رابطه با بسیاری از ملت ها در آینده نزدیک محتمل دانسته و پیش بینی نمود.

بنابر اهمیت این موضوع انتظار دارد جنابعالی و سازمان متبوع در انجام ماموریت مهم تامین و صیانت از سلامت جامعه بشری اقدامات زیر را در دستور کار قرار دهید:

۱- کمک تجهیزاتی و دارویی و درمانی فوری به کشورهای درگیر و اعمال کنترل های سطح بالاتر و موثرتر جهانی برای جلوگیری از شیوع بیشتر به ویژه برای کشورهای ضعیف

۲- شناسایی فوری منشاء، آزمایشگاه تولید کننده و عوامل منتشر کننده این ویروس و دیگر مراکز پشتیبان جنگ بیولوژیک و معرفی آن به جامعه جهانی

بدیهی است که اطلاع رسانی شفاف، عمومی و بی طرفانه از عاملین این جنایات ضد بشری، عنصر بسیار مهمی در کنترل استفاده از این سلاح علیه بشریت است.

تردید ندارم که با بسیج عمومی ملت ها و دولت ها، جامعه انسانی، عاملان این جنایات را منزوی و ساحت بشری را از اندیشه تجاوز و سلطه‌گری تطهیر خواهد کرد.

از خداوند منّان برای جنابعالی و تمامی کسانی که در مسیر خدمت به جامعه انسانی تلاش می کنند موفقیت و سلامت مسئلت دارم.

 

محمود احمدی نژاد

رییس جمهور سابق جمهوری اسلامی ایران

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.