وزیر بهداری ترکیه، گفت: از شب گذشته(پنجشنبه) تمامی مسافرینی که از ایران وارد خاک ترکیه شوند به صورت دقیق تحت کنترل پزشکی قرار می‌گیرند. وی این مطلب را پس از جلسه شورای عالی سلامتی ترکیه در آنکارا عنوان کرد.

کوجا با تاکید بر اینکه تمامی مسافرینی که از ایران وارد ترکیه می شوند بطور دقیق کنترل می شوند، گفت: به افرادی که دارای علایم بیماری باشند اجازه ورود به ترکیه داده نمی شود.

کوجا با اشاره به اینکه به مدت یک ساعت با وزیر بهداشت و درمان ایران مکالمه تلفنی انجام داده است، افزود: ترکیه با تمامی امکانات خود آماده همکاری با ایران در زمینه مبارزه با این ویروس است.

وزیر بهداری ترکیه گفت: به وزیر بهداری ایران اعلام کرده ام که امکان ارسال تمامی ملزومات و امکانات پزشکی از جمله کیت های جدید تشخیص بیماری از ترکیه وجود دارد.

وی با اشاره به تشکیل هیات علمی ۲۶ نفره در زمینه ویروس کرونا در ترکیه گفت: به وزیر بهداری ایران نیز اعلام کردم که ترکیه در این زمینه امکان همیاری و کمک به ایران را دارد.

وزیر بهداری ترکیه گفت: ترکیه از مسافرینی که از ایران وارد ترکیه می شوند برگه سلامتی درخواست خواهد کرد و طرف ایرانی نیز این مساله را مورد تایید قرار داده و از یکشنبه شب این مساله اعمال خواهد شد.

از سوی دیگر استاندار وان نیز روز گذشته در پی اعلام فوت دو بیمار مبتلاء به کرونا در ایران اعلام کرد که مسافران ایرانی در مبادی ورودی این استان بطور دقیق تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند