بهرام ابراهیمی که کارگردانی رادیو تئاتر «سردار عشق» را بر عهده دارد، در این زمینه گفت: داستان این نمایش به تنهایی شهید سردار سلیمانی و حسرت‌هایی که از یاران رفته‌اش دارد، می‌پردازد.

او ادامه داد: در این سال ها غیر از ملاقات با فاصله ۱۰ متری هیچوقت سردار سلیمانی را از نزدیک ندیدم ولی بسیار از شخصیت و منش ایشان خوشم می‌آمد و با کارهایی که برای وطن عزیزمان انجام دادند احساس دِین به آن شهید بزرگوار داشتم.

ابراهیمی افزود: به نظرم آن شهید عزیز آدم خاصی بود، آن طور که من از زندگی ایشان اطلاعات کسب کرده‌ام و گاهی سخنرانی‌هایی که از ایشان شنیدم بسیار صریح کار می‌کرد و به اعتقاداتش پیوسته و وابسته بود و به آنچه که می‌گفت اعتقاد داشت.

این هنرمند خاطرنشان کرد: شهید سردار سلیمانی در ماجراهای عراق و سوریه و داعش هم برای من بزرگتر شد و چیزی بسیار عصبانی‌ام می‌کند این است که کسی با هزاران کیلومتر فاصله از آن طرف دنیا در یک کشور می‌آید آدمی را که مقام رسمی کشور دیگری است ترور می کند.

این کارگردان درباره نحوه تولید رادیو تئاتر «سردار عشق» گفت: امین رهبر که نویسندگی و تهیه‌کنندگی «سردار عشق » را بر عهده دارد این نمایش را به من پیشنهاد کرد. آن را خواندم و خوشم آمد، نقطه نظراتمان را گفتیم و شروع به تولید آن کردیم.

ابراهیمی تأکید کرد: این را هم بگویم به زودی، من و امین رهبر برای شهید سردار سلیمانی یک نمایش دراماتیک خواهیم داشت، با هم گپ زدیم و ایده‌هایمان را به هم گفتیم و به یک سری نکات مشترک رسیدیم و در آینده نزدیک با هم سریال رادیویی می سازیم.

هنرمند پیشکسوت رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون در پایان گفت: اجرایی که امروز در تالار رودکی خواهید دید، یک کار چند رسانه‌ای است، صوتی، تصویری و تئاتری که هم نشانه های رادیو تئاتر را در آن می بینید و هم نشانه های سینما را. به عبارتی در اجرای امروز ما بخش هایی به صورت صوتی و بخش های دیگر به صورت تصویری پخش می شود البته تا حدی نمایش سایه هم داریم.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند