روسیا الیوم گزارش داد، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «از اقدام کلمبیا، هندوراس و گواتمالا در معرفی حزب‌اللهِ تحت حمایت ایران به عنوان سازمانی تروریستی قدردانی می‌کنیم.»

 

 

پمپئو با این ادعا که حزب‌الله یک گروه تروریستی فرا مرزی و همچنان در این منطقه فعال است، افزود: «ایالات متحده به حلب حمایت بین‌المللی برای مقابله با این تهدیدها ادامه می‌دهد.»

معاون وزیر امنیت در هندوراس پیشتر اعلام کرده بود که کشورش حزب‌الله لبنان را رسما یک سازمان تروریستی معرفی می‌کند.

پیش از این نیز «آلخاندرو گیاماتئی» رئیس‌جمهوری جدید گواتمالا از احتمال شناسایی حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی گفته و اعلام کرد که سفارت کشورش در فلسطین اشغالی را همچنان در قدس نگاه خواهد داشت.

وزارت خزانه‌داری انگلیس نیز جمعه گذشته اعلام کرد که کلیت حزب‌الله لبنان را به موجب قوانین تروریسم و تامین مالی تروریسم، در فهرست سازمان‌های تروریستی درج کرده و به این ترتیب دارایی‌های آن بلوکه خواهد شد.

ایالات متحده کمپینی جهانی علیه حزب‌الله لبنان و معرفی این جنبش مقاومت به عنوان سازمانی تروریستی را هدایت می‌کند و در این راستا، رویکرد ترغیب و ارعاب کشورهای خارجی جهت پیوستن به این کمپین را دنبال می‌کند. پمپئو روز شنبه گذشته از «تمامی کشورها» خواست حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی معرفی کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند