سدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اظهار کرد: وضعیت قیمت در بازار میوه به دلیل فراوانی مناسب است و بازار آرامی را شاهد هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه افزود: رشد قیمت گوجه متوقف شده و قیمت در حال کاهش و ارزان شدن است.

وی گفت: قیمت هر کیلوگرم گوجه انباری ۴ هزار تومان و گوجه بوته‌ای به ۷ هزار تومان رسیده است.

کارگر همچنین ادامه داد: هر کیلوگرم انار با قیمت ۹ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال با قیمت ۴ هزار و ۷۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه تصریح کرد: هر کیلوگرم سیب لبنانی زرد با قیمت ۸ هزار تومان، کیوی ۹ هزار تومان، موز ۱۳ هزار تومان، لیموشیرین ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم خیار رسمی با قیمت ۶ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی درباره قیمت صیفی جات نیز گفت: هر کیلوگرم پیاز قرمز با قیمت ۶ هزار تومان، سیب زمینی با قیمت ۳ هزار و ۷۰۰ تومان و کاهو رسمی با قیمت ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

کارگر تاکید کرد: قیمت‌های اعلام شده نرخ‌های عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران است و فروشندگان واحد‌های صنفی با سود ۳۵ درصدی می‌توانند این محصولات را عرضه کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی افزود: واحد‌های صنفی موظف به رعایت سود متعارف تعیین شده هستند و رعایت نکردن درصد سود به منزله تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند