سردار محمدرضا نقدی در همایش "دانشگاه فتنه‌های دیروز، امروز، فردا" با اشاره به حماسه ۹ دی سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: همه روزها روز خداست، اما یوم‌الله روزی است که تجلی قدرت خدا و اعجاز او باحضور مردم در صحنه پدیدار می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن پس از ظهور انقلاب اسلامی به نقش مردم در خنثی‌سازی این توطئه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره درصدد توطئه‌گری علیه انقلاب اسلامی بوده است، اما حضور مردم، توطئه‌های دشمن را در عرصه‌های مختلف سیاسی فرهنگی و نظامی بی‌اثر گذاشت. حضور مردم توطئه‌های دشمن را در تیر ۷۸، دی ماه ۸۸ و اذر ۹۸ خنثی کرد و درست زمانی که دشمن به خوشه‌چینی توطئه‌های خود دل خوش کرده بود، آن را خنثی کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با یادآوری شرایط کشور در سال ۸۸ و بصیرت مردم در این زمینه، یادآور شد: مردم راه را گم نکردند، بر تردید ایجاد شده پیروز شدند و با دشمن همراهی نکردند. حتی رأی‌دهندگان به کاندیدای پیروز نشده در انتخابات پس از اولین خطبه رهبر انقلاب کنار کشیدند و توطئه‌گران و برنامه‌ریزان قائله را تنها گذاشتند.

سردار نقدی گفت: عظمت حضور مردم در ۹ دی ۸۸ به قدری بود که مسئولان نیز غافلگیر شدند و ما که جزو برگزارکنندگان مراسم بودیم به دلیل انبوه جمعیت نتوانستیم به جایگاه مراسم برسیم.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فتنه اقتصادی طی دهه گذشته، تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فتنه اقتصادی در کشور ایجاد شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه افزود: درست زمانی که آمریکایی‌ها فکر می‌کردند وقت چیدن میوه این توطئه نیز هست و به‌دنبال خوشه‌چینی فتنه اقتصادی بودند باز حضور مردم در ۶ آذر ۹۸ آنها را ناامید کرد و بذر فتنه را برچید.

سردار نقدی با بیان "فتنه اقتصادی دشمن امروز کارکرد خود را از دست داده است زیرا آنها هر اقدامی که می‌خواستند در ضربه به اقتصاد ایران انجام دهند، انجام دادند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند"، یادآور شد: ما در شرایطی مقابل فتنه‌های دشمن پیروز شدیم که گه‌گاه دستمان خالی بود؛ اما در فتنه اقتصادی با وجود مؤلفه‌های یک اقتصاد موفق در کشور، دست ما پر است.

وی با یادآوری تجربه کشور در مقابله با فتنه‌های ابتدای انقلاب، گفت: زمانی که ما با توطئه‌هایی مثل ترور شخصیت‌ها مواجه بودیم و هنوز بسترهای اطلاعاتی آماده نشده بود، توانستیم به همت جوانان انقلابی مقابل فتنه‌های اطلاعاتی که سازمان‌های غول‌پیکر اطلاعات کشورهای مختلف جهان در آن حضور داشتند به برتری دست یابیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه درباره فتنه نظامی دشمن در دوران دفاع مقدس یادآور شد: در دوران دفاع مقدس در جنگ رویارو با فتنه‌های دشمن در مقوله نظامی دست ما خالی بود؛ اما با وجود دست خالی در این حوزه نیز پیروز شدیم.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه "دست ما در عرصه فتنه اقتصادی پُر است"، گفت: ما در ایران با یک اقتصاد پیشرو و مقتدر که دارای نیروی انسانی جوان، مواد اولیه و انرژی، زمین و نقدینگی است، مواجه هستیم. نقدینگی در کشور ما به‌قدری است که اگر در محور اقتصاد و تولید قرار گیرد می‌تواند کوه را جابه‌جا کند. سرمایه در کشور ما وجود دارد، اما اگر نتوانیم همین سرمایه موجود مردم را نیز در عرصه تولید به کار گیریم، نمی‌توانیم سرمایه‌های دیگران را از خارج به داخل بیاوریم. بنده معتقدم در کشوری که پروژه‌های عظیم پتروشیمی مثل عسلویه ساخته می‌شود مدیریت نیز وجود دارد، اما چیزی که نسبت به گذشته کم داریم دیدگاه و مدیریت باورمند است.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز به خودباوری و اعتماد به نفس در مدیریت کشور نیاز داریم و این دیدگاه می‌تواند همه چیز را متحول کند ما می‌توانیم در حوزه اقتصادی نیز موفق عمل کنیم و در فتنه اقتصادی به طور کامل پیروز شویم.

سردار نقدی به فتنه‌ای که در آینده ممکن است برای کشور هزینه داشته باشد پرداخت و گفت: فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی نظیر اقدامات روانی، تبلیغات و اغواگری است. دشمن به‌دنبال فتنه‌انگیزی در حوزه فضای مجازی با عملیات روانی است و تا زمانی که به شبکه ملی اطلاعات نرسیم، نمی‌توانیم خود را در این مقوله مصون نگه داریم.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند راه مقابله با این فتنه تولید محتواست، اما بنده معتقدم تا زمانی که مدیریت این عرصه دست دشمن است، نمی‌توانیم در آن به نتیجه برسیم؛ زیرا مدیریت این عرصه تعیین می‌کند چه اخباری در صدر بماند و به قول معروف ترند شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه "در فضای مجازی استقلال نداریم و استقلالمان در این عرصه مخدوش است"، گفت: به دلیل نداشتن شبکه ملی اطلاعات دشمن برای ما تصمیم می‌گیرد که چه پیامی دیده و به مخاطب منتقل شود. این خلاف استقلال است و ما باید بتوانیم این فضا را در دست بگیریم و مدیریت کنیم.

سردار نقدی با مخاطب قراردادن اساتید و دانشگاهیان حاضر در این جلسه اضافه کرد: در زمینه سخت افزاری راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، دست ما چندان هم خالی نیست و به مدد دانشجویان و اساتید انقلابی و دغدغه‌مند در حوزه نرم‌افزار نیز می‌توانیم کمبودهای خود را به‌راحتی برطرف کنیم؛ لذا امیدواریم به همت شما اساتید و دانشگاهیان با راه‌اندازی این شبکه و ایجاد پیام‌رسان‌ها و سیستم‌عامل‌های بومی مدیریت این عرصه را نیز در دست بگیریم و در این بخش نیز پیروز شویم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند