به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن، این وزارتخانه روز پنجشنبه گزارش کرد ساخت یک تاسیسات جایگزین در منطقه هنوکوی شهر ناگو ممکن است حدود هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار مخارج در بر داشته باشد این میزان بیش از ۲.۵ برابر تخمین ابتدایی است.

در این طرح جابجایی که در سال ۲۰۱۳ تدوین شد، ژاپن و ایالات متحده اعلام کردند که سایت فوتنما باید تا اوایل سال مالی ۲۰۲۲ به ژاپن برگردانده شود آنها همچنین گفتند تکمیل کار بازپس گیری زمین از دریا پنج سال طول خواهد کشید اما وزارت دفاع ژاپن بعدا دریافت که کار گسترده بهبود خاک مورد نیاز است.

وزارت دفاع در روز چهارشنبه رئوس دوره بازبینی شده ساخت و ساز و مخارج آن را در نشستی برای مهندسان عمران و کارشناسان زمین شناسی ارائه داد.

این طرح جدید می گوید حدود ۱۲ سال طول خواهد کشید تا ساخت این پایگاه هوایی تکمیل شود در این میان حدود ۹ سال و سه ماه برای کار بهبود خاک و بازپس گیری زمین از دریا مورد نیاز است.

این جابجایی به احتمال دستکم تا دهه ۲۰۳۰ به تاخیر خواهد افتاد.

این وزارتخانه می گوید برای تغییر طرح ساخت و ساز، خواهان اجازه استان اوکیناوا خواهد شد، تقاضایی که انتظار می رود از سوی این استانداری رد شود این امر به احتمال به تاخیر بیشتر کار ساخت و ساز خواهد انجامید.

ژاپن از متحدان اصلی آمریکا در شرق آسیاست و نزدیک به ۴۰ هزار نیروی نظامی آمریکایی در این کشور مستقر هستند علاوه بر تجهیزات و ادوات نظامی آمریکا مستقر در ژاپن، ارتش آمریکا ماه آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی ده‌ها بالگرد، جنگنده و هواپیمای جاسوسی برای مقابله با کره شمالی در پایگاه‌هایش در ژاپن مستقر کرد ارتش دو کشور نیز هرچند وقت یکبار رزمایش نظامی مشترک برگزار می‌کنند.  

بروز حوادث مرتبط با هواپیماها و جنگنده های آمریکایی در اوکیناوا ژاپن که بیشترین تعداد نظامیان آمریکا در آن مستقر هستند باعث بروز نگرانی های عمده در میان مردم این منطقه شده و آنها خواستار بسته شدن پایگاه نظامی آمریکا هستند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند