در چند روز گذشته و در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده‌های جوی هوای برخی استان‌های کشور به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است. این امر باعث شد که کمیته اضطرار آلودگی هوا روز گذشته تمام مدارس و دانشگاه‌های استان تهران را تعطیل اعلام کند.

همچنین تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران به غیر از فیروزکوه و دماوند فردا سه شنبه نیز تعطیل شد.

از سوی دیگر و علاوه بر آلودگی هوا که باعث تعطیلی مدارس شده است، در برخی استانها بارندگی شدید و آبگرفتگی مدارس را به تعطیلی کشاند.

مدارس شهرستان بوشهر فردا تعطیل شد

مجید اجرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر مبنی بر ادامه بارش شدید باران در بوشهر اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس شهرستان بوشهر در نوبت صبح و بعد ازظهر فردا سه‌شنبه تعطیل است.

وی با بیان اینکه اعلام تعطیلی مدارس با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌ها انجام می‌شود افزود: هنوز تصمیمی در مورد مدارس دیگر نقاط استان بوشهر گرفته نشده است.

در همین حال مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به استقرار سامانه بارشی بر روی آسمان استان بوشهر اظهار داشت: از بامداد امروز سامانه بارشی فعالیتش را در نقاط مختلف آغاز کرده که بیشتر مناطق استان را در بر گرفته است.

فرج‌الله شکوهی‌پور با اشاره به میزان بارش در برخی نقاط استان، افزود: بردخون در شهرستان دیر، جم، بوشهر و در برخی دیگر از نقاط جنوبی استان بیشترین بارش باران ثبت شده است.

بر پایه این گزارش این سامانه بارشی امروز طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی با شدت بیشتری نقاط مرکزی و جنوبی استان بوشهر را در بر می‌گیرد.

هم اکنون این سامانه به‌صورت بارش‌های شدید همراه با رعد و برق در مناطق مختلف فعال است.

 مجید اجرایی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر مبنی بر ادامه بارش شدید باران در بوشهر اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده و با اعلام مدیریت بحران استان مدارس شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در نوبت صبح سه شنبه تعطیل است.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بر این اساس مدارس شهرها و روستاهای شهرستان‌های، عسلویه، کنگان، جم، دیر، دشتی و مناطق کاکی و بردخون در نوبت صبح فردا تعطیل است.

وی بیان کرد: هنوز تصمیمی در مورد مدارس دیگر نقاط استان بوشهر گرفته نشده است.

مدارس ۱۳ شهر استان خوزستان تعطیل شد

مدارس برخی شهرستان های استان های خوزستان به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر در استان خوزستان، در روز سه شنبه 26 آذر تعطیل اعلام شد

سعید حاجیان فرماندار شهرستان شادگان اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی و با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس شهرستان شادگان در نوبت صبح فردا سه شنبه ۲۶ آذر تعطیل است.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان نیز اعلام کرد: به علت ادامه بارندگی فردا مدارس و دانشگاه‌های شهرستان آبادان تعطیل هستند.

براساس تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌های شهرستان های  اهواز، حمیدیه، کارون ،باوی، سوسنگرد، خرمشهر، رامشیر، رامهرمز، ماهشهر ، هندیجان و امیدیه در نوبت صبح به علت آبگرفتگی معابر و بارش باران تعطیل شد.

مدارس استان البرز فردا تعطیل شد

معاون استاندار البرز از تعطیلی مدارس ابتدایی در این استان به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا خبر داد.

 علی درویش‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: با تصمیم کارگروه آلودگی هوای استان البرز همه مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا  فردا سه شنبه 26 آذرماه فقط در نوبت صبح تعطیل است.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی روز سه شنبه از ماموریت غیرضروری خودداری کنند.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه مدارس در شهرستان طالقان و بخش آسارا دایر است بیان کرد: فعالیت‌های معادن شن و ماسه در استان البرز تا اطلاع ثانوی به‌حالت تعلیق درآمد.

مدارس در برخی از نقاط استان فارس به دلیل شدت بارندگی تعطیل شد

 آموزش و پرورش استان فارس نیز اطلاعیه‌ای درباره تعطیلی مدارس در برخی از نقاط استان به دلیل شدت بارندگی‌ها صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: « با توجه به شدت بارندگی در استان فارس، بنا بردرخواست روسای ادارات آموزش و پرورش و فرمانداران برخی از شهرستان‌های استان و با هماهنگی و اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، تمامی مدارس تمامی دوره‌های تحصیلی شهرستان‌ها و مناطق: لارستان، بیرم، لامرد، اشکنان، علامرودشت، اوز، خنج، گراش ، قیر ، فراشبند ، فیروزاباد ، کازرون ،کوه چنار ، ممسنی ، جهرم ،فسا ، ششده، شیبکوه، مهر، گله دار ، زرین دشت ،کوار ، داراب ، شیراز و ارژن روز سه شنبه ۲۶ آذرماه ۹۸ تعطیل هستند. 

بارندگی شدید مدارس برخی شهرستان‌های هرمزگان را به تعطیلی کشاند

شدت بارش های باران در شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان موجب شد در برخی شهرستان‌ها از جمله بستک و حاجی آباد مدارس تعطیل شوند.

 از صبح امروز سامانه جدید بارشی وارد استان هرمزگان شده و نواحی مختلف استان را تحت تاثیر قرار داده است.

بر همین اساس و با تصمیم مدیریت بحران استان، تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس به فرمانداری‌ها واگذار شده تا بر حسب شدت بارش باران نسبت به تعطیلی یا باز بودن مدارس تصمیم گیری کنند.

تا این لحظه(شامگاه دوشنبه) فرمانداران دو شهرستان بستک و حاجی آباد از تعطیلی مدارس در این شهرستان‌ها خبر داده اند.

حمید جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: مدارس شهرستان حاجی آباد به جز مدارس مرکز شهرستان(شهر حاجی آباد) به علت شدت بارش ها در کلیه مقاطع تحصیلی روز سه شنبه تعطیل خواهند بود.

وی افزود: بر طبق تصمیم مدیریت بحران شهرستان حاجی آباد تمام تدابیر در خصوص بارندگی ها در نظر گرفته شده و شهرستان در آمادگی کامل به سر می برد و تصمیم گیری در‌ خصوص  تعطیلی مدارس شهر حاجی آباد نیز ساعت ۶ صبح فردا(سه شنبه) انجام می گیرد. 

فرماندار شهرستان بستک نیز از تعطیلی مدارس این شهرستان خبر داد و گفت: تمامی مدارس شهرستان بستک در دو شیفت صبح و عصر روز سه شنبه تعطیل هستند. 

سید شمس الدین قتالی افزود: این تصمیم از سوی مدیریت بحران بستک و با توجه به بارش های قابل توجه در این شهرستان اتخاذ شده است. 

فرماندار بندرلنگه نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم تصمیم گیری در خصوص باز یا تعطیل بودن مدارس را منوط به وضعیت بارندگی در صبح سه شنبه اعلام کرد و گفت: مدیریت بحران شهرستان بندرلنگه ساعت ۶ صبح نسبت به باز یا تعطیل بودن مدارس این شهرستان تصمیم گیری خواهد کرد. 

مدارس قشم تعطیل شد

در همین حال؛ رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم گفت: به علت پیش‌بینی شرایط جوی نامساعد، تمامی مدارس استثنایی شهرهای قشم، سوزا و مرکز بخش حرا و کلیه مقاطع ابتدایی شیفت صبح فردا سه‌شنبه تعطیل است.

علیرضا نصریدر گفتگو با خبرنگار تسنیم در قشم اظهار کرد: بنابر تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم، تمامی مدارس استثنایی این شهرستان در شهرهای قشم، سوزا و روستای طبل فردا تعطیل است.

وی بیان کرد: همچنین کلیه مقاطع ابتدایی شیف صبح نیز در روز سه‌شنبه تعطیل هستند.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم تصریح کرد: مشکلات رفت و آمد ساکنان کسکن مهر قشم نیز به صورت مقطعی با خاکریزی برطرف و پس از آن اقدامات اساسی انجام می‌شود.

نصری افزود: کلیه اعضای ستاد در آماده باش هستند و پایش مستمر روستاها نیز در دستور کار دهیاران قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس تجارب گذشته جهت جلوگیری از بروز بحران در نقاط حساس شهرستان اقدامات مقتضی نظیر حفر کانال، زهکشی، هدایت مسیل‌ها و پاکسازی مسیرها خاتمه یافته و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند