العاطفی روز شنبه با روزنامه یمنی «المسیره» گفت وگو کرد که متن کامل آن امروز یکشنبه در تارنمای این شبکه منتشر شده است.

وی گفت: نیروهای یمنی در حال حاضر بسیار آماده تر از مرحله قبل که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن ابتکار عمل صلح را به دشمن ارائه داد، هستند.

المشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن ۲۹ شهریور از طرح ابتکار عملی برای توقف دو جانبه درگیری ها خبر داده بود. این ابتکار عمل مبتنی بر توقف حملات هوایی به خاک عربستان در مقابل توقف تجاوزگری سعودی ها به یمن بود.

العاطفی با بیان اینکه ابتکار عمل در حملات هجومی در دست ماست نه آنها (ائتلاف سعودی) تاکید کرد: تهدید ما علیه امارات همچنان برقرار است و ما از نزدیک همه توطئه‌های این کشور را زیر نظر داریم.

وی افزود: ائتلاف متجاوز به یمن درباره مسئله صلح صادق نیست و اگر به محاصره و تجاوز ادامه دهد ما نیز سکوت نمی کنیم.

العاطفی افزود: به نفع دشمن است که بندهای ابتکار عمل را بپذیرد و اگر از این فرصت استفاده نکند به شدت پشیمان می شود.

وزیر دفاع یمن ادامه داد: نیروهای مسلح یمن همه اقدامات لازم را برای انجام یک حمله استراتژیک گسترده که دشمن را فلج کند انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: ما به توان تسلیحاتی جدید و پیشرفته دست یافته ایم؛ چیزی که قلب یمنی ها را آرام و در دل دشمن رعب ایجاد می کند.

این مقام یمنی هشدار داد: روزی فرا خواهد رسید که حریم هوایی یمن را به روی جنگنده های دشمن ممنوع اعلام کنیم.

العاطفی همچنین فاش کرد که صنعا به زودی از سلاحی رونمایی می کند به تازگی چند جنگنده را سرنگون کرده است.

در همین راستا، وزیر دفاع یمن با تاکید بر اینکه اسرائیل از همان روز اول تاکنون در تجاوز به کشور ما شرکت داشته، هشدار داد که بی شک از این رژیم انتقام خواهند گرفت.

العاطفی ضمن تاکید بر اینکه نیروهای یمنی بانک اطلاعاتی کاملی از مراکز  زمینی و دریایی اسرائیل در اختیار دارند، تصریح کرد اگر رهبران کشور تصمیم حمله بدهد، ثانیه ای در هدف قرار دادن مراکز اسرائیل تردید نمی کنیم.

این مقام یمنی درباره توان نظامی نیروهای یمنی نیز گفت: صنایع نظامی یمن با مرور زمان به مرحله خیره کننده و شگفت انگیزی رسیده و سطح نظامی این نیروها قابل قیاس حتی با کشورهایی نیست که ده ها سال در این زمینه از ما زودتر شروع کردند.

وی همچنین گفت نیروی دریایی یمن در عالی ترین سطح آمادگی قرار دارد و دارای تسلیحاتی است که برتری این نیروها در جنوب دریای سرخ و سراسر منطقه را به خوبی نشان می دهد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند