در گزارش تازه یک اندیشکده آمریکایی هشدار داده شده است که توانایی تجهیزاتی نیروی دریایی آمریکا برای مواجهه با نیروهای مسلح چین مناسب نیست و فرماندهان این کشور قادر به تجسم وضعیت رزمی نیستند.

در گزارش اندیشکده آمریکایی «هادسن» با اشاره به این مهم که آگاهی اطلاعاتی و تنوع سلاح‌ها رکنی مهم در  یک نبرد دریایی است، نوشته شده است که نیروی دریایی ایالات متحده تجهیزات اطلاعاتی، تجسسی و شناسایی کافی برای نبرد دریایی با رقبا را در اختیار ندارد.

این گزارش نوشته است که نیروی دریایی آمریکا در هدف قرار دادن یک دشمن بالقوه نیاز به توجه بیشتری دارد و در بدترین شکل ممکن، دشمنان آمریکا احتمالا در مراحل نخست نبرد پیش افتاده و واشنگتن را مجبور می‌سازند تا بین پذیرش تلفات بالا و واگذاری یک منطقه عملیاتی، یکی را برگزیند.

اندیشکده هادسن نوشت که تهدید چین علیه نیروی دریایی ایالات متحده رو به افزایش است و یگان موشکی چین نیز برای حملات موشکی گسترده به کشتی‌های آمریکا برنامه ریزی کرده و برخی از موشک‌های سطح به دریای این کشور «وای جی-۱۲» ۴۰۰ کیلومتر «وی جی-۱۸» با ۵۴۰ کیلومتر برد و موشک ضد کشتی مافوق صوت «سی ام-۴۰۱» ۲۹۰ کیلومتر برد دارند.

در این گزارش تاکید شده که آمریکا حتی با تجهیز شدن  به برخی پهپادهای جدید از نوع «ام کیو- ۲۵» و «ام کیو -۸» و خرید ۶۸ پهپاد «تریتون» بازهم به پهپادهای بیشتری  برای مقابله با ارتش چین در دریای چین جنوبی نیاز دارد.

رسانه‌های بین‌المللی نیز اخیرا در تحلیل‌هایی نوشتند که موشک‌های بالستیک جدید فرا صوت چین نه تنها سامانه‌های دفاعی آمریکا را به چالش می‌کشند، بلکه می‌توانند با دقت به اهداف نظامی دیگری در منطقه اصابت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند