سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی صبح امروز در سخنرانی مراسم ۱۳ آبان مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با بیان اینکه امریکایی‌ها نتوانستند بشار اسد، دولت سوریه وعراق را سرنگون کنند، اظهار کرد: ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب الله لبنان با پیشنهاد ایران تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۶داعش شکست خورد، افزود: در این جریان دیدیم که امریکایی‌ها شکست خوردند و حکومت عراق و سوریه باقی ماند.

رحیم صفوی با تأکید بر اینکه دشمنان می‌خواهند برای ما مدل سازی کنند، تصریح کرد: آنان می‌گویند که ایران شیعه قدمت ندارد و ما می توانیم بر آنان خلافت داشته باشیم، اما دیدند که اینطور نیست و ایران قدرتمندتر از همیشه در مقابل انان ایستاده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: باور نکنید که ابوبکر البغدادی کشته شده است چرا که نه سازمان ملل نه مقامات آمریکایی این مسئله را پذیرفته‌اند و آن را دروغ بزرگ ترامپ می‌دانند.

وی با بیان اینکه هیچ شواهدی در خصوص کشته شدن ابوبکر البغدادی در دست نیست، اظهار کرد: یکی از دلایل به راه اندازی گروه‌های تروریستی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی تامین امنیت و ادامه بقای برای این رژیم ظالم است، که در این صورت هم مسلمانان با پول خود کشته می‌شوند و هم زیر ساخت‌‎های کشورهای اسلامی از بین خواهد رفت.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه سازمان‌های اطلاعاتی امریکا، انگلیس و رژیم صهیونستی با پول کشورهای عربی راه‌اندازی شده است، گفت: فتنه لبنان و عراق بعد از داعش فتنه جدیدی است که پایه اصلی آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و پایه دوم آن پول‌های کشورعربستان است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: این فتنه با مقاومت مردم، دولت و نیروهای عراق و لبنان با شکست مواجه خواهد شد، چرا که مردم هوشیار هستند و دست آمریکا و رژیم صهیونیستی رو شده است.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها بعد از فروپاشی شوری می‌خواستند با تعریفی که جرج بوش پدر از جهان تک قطبی و قدرت هژمون مطرح کرده بود، قدرت برتر باشند، اما سوال اینجاست آیا آمریکا مفهوم این جهان تک قطبی را درست فهمیده است؟ ایا آمریکا در براندازی قدرت‌های اسلامی موفق بوده است؟

رحیم صفوی با بیان اینکه آمریکا در همه زمینه‌ها شکست خورده است، ابراز کرد: دو جریان مهم و تاثیرگذار در ایران و منطقه غرب اسیا در طی ۴۰ ساله گذشته وجود دارد، یک جریان استکباری، ظالمانه، قانون شکن و ضد بشری به رهبری آمریکا و همکاری برخی از کشورهای عربی منطقه است که برای چپاول منطقه و سرکوب حرکت های آزادی خواهانه فعالیت می کنند و جریان دوم حق طلب، استقلال طلب و الهی است که با پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شکل گرفت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه جریان اول در حال افول و فروپاشی است، عنوان کرد: امروزه می‌بینیم که جریان دوم در حال پیروزی بر دشمن است. ایالات متحده آمریکا در تحمیل اداره سیاسی خود برای به زانو در آوردن ملت ایران و کشورهای مستقل دیگر شکست خورده است.

وی با بیان اینکه امروز ایران به قدرت برتر منطقه غرب آسیا تبدیل شده است، افزود: انقلاب اسلامی تبدیل به قدرتی الهی، فرهنگی، تمدنی و نظامی شکست ناپذیر شده است. امریکایی‌ها در منطقه شکست مفتحضانه‌ای خورده‌اند، آنان حتی توانایی تغییر چهره راهبردی منطقه به نفع خودشان را هم ندارند.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه افول آمریکا مربوط به درون خود این کشور است، ابراز کرد: تحولات دامنه‌دار جهان از جمله اقتصاد چین، تحولات روسیه و هند در حال ضرر به آمریکا است. طی صد سال گذشته آمریکا به ۸۰ حکومت در سطح جهان حمله کرده و یا در امور داخلی آنان دخالت کردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه بر اساس سنت الهی و عقلانیت سیاسی امپراطوری ظالمانه امریکا محکوم به سقوط و زوال است، گفت: از نشانه‌های این افول این است که آمریکا دیگر قدرت تک قطبی نیست و جهان به سمت چند قطبی بودن در حال حرکت است. امریکا بعد از گذشت ۱۸ سال با توجه به نرسیدن به اهداف خود در کشورهای افغانستان، عراق و منطقه غرب آسیا مجبور به فرار و عقب نشینی است چرا که ملت شجاع افغانستان و عراق آمریکایی‌ها را بیرون خواهند کرد.

وی ادامه داد: آمریکا حتی در زمینه اقتصادی نیز رو به افول است، این کشور با بدهی خارجی بیش از ۱۹ تریلیون دلاری، هزینه بیش از هفت تریلیون دلاری در جنگ‌های افغانستان و عراق و همچنین کشته شدن نیروهای نظامی آن‌ها و هزینه بالای حضور در افغانستان و عراق، در حوزه اقتصادی نیز در حال فروپاشی است.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه آمریکا سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه نیروی نظامی می‌کند، گفت: از جمعیت ۳۳۰میلیون نفری آمریکا حدود ۴۰میلیون نفر فقیر هستند، حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا زندانی هستند لذا با توجه به این آمار می‌توان آمریکا را در تعداد زندانی‌ها در مقام نخست معرفی کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه اوفول آمریکا به خاطر وجود رئیس جمهور دروغ گو، کم خرد، نامتعادل و بد قول است که با توجه به سیاست‌های متناقض از بسیاری از پیمان‌های بین‌المللی خارج شده است، ابراز کرد: آمریکایی‌ها نه تنها رقبای سنتی خود از جمله روسیه و چین را به چالش کشانیده‌اند، بلکه متحدان خود را نیز در اروپا مثل فرانسه و آلمان را نیز تحقیر می‌کنند.

وی با بیان اینکه رهبران خردمند ملت‌ها را به صلاح می رسانند و رهبران بی خرد ملت‌ها را زمین خواهند زند، اظهار کرد: آمریکا در سلطه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... بر منطقه غرب آسیا شکست خورده است و نظام جمهوری اسلامی ایران با طلوع انقلاب، رهبری جمهوری اسلامی، صبر و مقاومت ۴۰ ساله مردم در برابر تحریم‌ها و شکل‌گیری جبهه مقاومت روزبه روز قدرتمندتر می‌شود.

رحیم صفوی با بیان اینکه موتور محرک جهاد و مقاومت اسلامی اگر با تمام قدرت خود در منطقه فعال شود، رژیم منحوس آمریکا و اسرائیل برچیده خواهد شد، گفت: اندیشمندان معتقدند که قدرت در جهان از غرب به آرامی به سمت شرق در حرکت است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: قدرت جهان اسلام با منابع فرهنگ، جمعیت، جغرافیا و اقتصاد می‌تواند حکومت‌های ظالم را از بین ببرد. در حال حاضر ۷۵ درصد از منابع نفتی، ۵۷ درصد منابع گاز در جهان در اختیار کشورهای اسلامی است. حدود ۳۳۰میلیون کیلومتر وسعت کشورهای اسلامی است و به زودی جمعیت مسلمانان به دو میلیارد خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه امروزه قدرت‌ اقتصادی چین و قدرت نظامی روسیه در مقابل آمریکایی‌ها وجود دارد، گفت: فرهنگ و تمدن نوین اسلامی به رهبری، مقام معظم رهبری در ۵۰ سال آینده قدرت جهان اسلام را تشکیل خواهد داد و این قدرت قطعا بر تمدن غرب پیروز خواهد شد. قلب جهان اسلام ایران است و پیوند ایران، عراق و سوریه قلب ایران را توسعه می‌دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.