سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه برنامه دیدار با مراجع عظام تقلید در قم با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این دیدار با بیان اینکه در دو سال اخیر درگیر یک جنگ چند لایه با آمریکا بوده‌‎ایم اظهار داشت: در این مدت، دشمن همه ابزارها و امکانات خود را به‌کار گرفت تا ایران را به زانو دربیاورد ولی با تدابیر مقام معظم رهبری، مقاومت فعال در دستور کار قرار گرفت و توطئه دشمن خنثی شد.

وی با بیان اینکه در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز هماهنگ با بخش دفاعی اولویت خود را ارتقای انسجام و آمادگی‌های عمومی گذاشته است تصریح کرد: برهمین مبنا، سازماندهی مردم و ارتقای آمادگی زیرساخت‎ها در دستور کار ما قرار گرفته است. 

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، به منظور ارتقای پایداری و تاب آوری زیرساخت‌های حیاتی کشور، بیش ۱۰۰ رزمایش متعدد در کشور برگزار کرده‌ایم تا میزان آمادگی را بسنجیم و نقاط ضعف را شناسایی کنیم.

سردار جلالی با بیان اینکه در حوزه نظامی انهدام پهباد آمریکایی یک نقطه عطف بود که تمام معادلات و محاسبات آنها را در حوزه نظامی بهم زد تصریح کرد: بعد از مقاومت نظامی، آمریکایی‌ها وارد فاز حمله سابیری شدند اما آمادگی دفاع سایبری ایران دشمن را ناکام گذاشت.

وی متذکر شد: در فاز نخست جنگ ترکیبی با آمریکا، ایران برنده است اما باید نسبت به آینده هوشیار باشیم و در باد این پیروزی نخوابیم.

آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در این دیدار با بیان اینکه دوران دفاع مقدس به همان ۸ سال جنگ محدود نیست و ایران اسلامی همواره در معرض تهدید بوده است گفت: این بدان معناست که همیشه باید مراقب توطئه‌ها باشیم و آمادگی خود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در صورتی که همواره از آمادگی مطلوب برخوردار نباشیم ممکن است کشور دچار چالش شود. بنابراین هر لحظه باید مراقب اسلام، انقلاب و نظام باشیم.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه سازمان پدافند باید رویکرد مردم‌محوری را تقویت کند گفت: مسئولان باید بدانند که ما منتظر اروپا و آمریکا نیستیم بلکه منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) هستیم.

دشمن به دنبال سوء‌استفاده از مطالبات مردم عراق است

سردار غلامرضا جلالی همچنین در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در ایران، با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور بنابه تدبیر مقام معظم رهبری در سال ۸۲ تشکیل شده است، اظهار کرد: عملکرد این سازمان به کارگیری ترکیبی از انواع روش‎های دفاع غیرنظامی با هدف ارتقای پایداری زیرساخت‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم در شرایط بحران است.

وی با بیان اینکه بخشی از فناوری‌های نو در ذات خود دارای تهدید هستند، افزود: یکی از این فناوری‌ها نوین هوشمندسازی است که در صورت عدم رعایت الزامات پدافند غیرعامل می تواند به تهدیدی جدی تبدیل شود. بنابراین ما نیازمند صنعت بومی در فناوری‌های نو و هایتک هستیم تا بتوانیم امنیت زیرساخت ها را حفظ کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی خارج پایه می‌توانند بستری برای ساماندهی مردم توسط دشمن شوند، تصریح کرد: در ماجرای اخیر در عراق مردم مطالباتی دارند اما دشمن تلاش دارد تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، اعتراضات مسالمت آمیز را به سمت اغتشاش سوق دهد.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه تلاش داریم از همه فناوری‌ها استفاده کنیم اما باید تهدیدات و آسیب‌ها برطرف شود، متذکر شد: حشد الشعبی و جریان مقاومت در عراق نیز برای حفاظت از خود در برابر تهدیدات دشمن نیازمند شبکه ارتباطی بومی هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل کشور در طول سال‌های فعالیت آن خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سطح تهدیدات، ارتقای آمادگی را در اولویت اقدامات خود قرار داده‌ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند