اسیر فلسطینی اعلام کرد غنام ۴۲ ساله از شهرک دورا در غرب شهر الخلیل امروز یکصدمین روز از اعتصاب غذای خود را در کارزار «معده‌های خالی برابر رژیم صهیونیستی» پشت سر گذاشت.

باشگاه اسیر فلسطینی افزود: وضعیت سلامت اسیر فلسطینی به مرحله خطرناکی رسیده و اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی او را به بیمارستان کابلان منتقل کرده است و حتی خانواده‌اش از ملاقات و هر گونه تماسی با وی محروم شده‌اند. از زمانی که او اعتصاب غذای خود را اعلام کرده تحت انواع شکنجه‌ها قرار گرفته و زندانبانان او را در شرایط سخت در سلول‌های بازداشتگاه الرمله نیتسان زندانی کرده‌اند و اخیرا هم که به بیمارستان منتقل شدند.

این اسیر فلسطینی که صاحب دو فرزند است در هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شده و بدون اینکه به وی اتهام خاصی وارد شود در بازداشت به سر می‌برد و حتی در دوران اعتصاب غذای او حکم بازداشت اداری وی برای دو ماه و نیم دیگر تمدید شد بدون اینکه به وضعیت سلامت او اهمیتی داده شود بخصوص که او قبلا هم به بیماری سرطان دچار شده و به دلیل داشتن نقص ایمنی باید تحت درمان باشد.

قرار است روز چهارشنبه  جلسه دادرسی در دیوان عالی رژیم صهیونیستی برگزار شود تا دادخواست ارائه شده به نام وی  در مورد بازداشت اداری وی مورد بررسی قرار بگیرد.

پنج اسیر دیگر در بند رژیم صهیونیستی هم در اعتراض به بازداشت اداری خود در اعتصاب غذا به سر می‌برند. «اسماعیل علی»، ۹۰ روز ، «طارق قعدان»،  ۸۳ روز ، «احمد زهران »، ۳۰ روز ،« مصعب الهندی»، ۲۸ روز و «هبه اللبدی» که یک زن تبعه اردنی است از ۲۸ روز پیش اعتصاب غذا کرده اند.

اسرای اعتصاب کننده با توجه به مدت زمان اعتصاب با عوارض مختلف از جمله درد شدید در بدن ، کاهش شدید وزن ، استفراغ آب  همراه با خون ، ضعف بینایی و از دست دادن هوشیاری مکرر علاوه بر تغییر رنگ بدن و کاهش  ضربان قلب روبرو شده‌اند.

بازداشت اداری یکی از انواع بازداشت‌های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها است و این رژیم اسرای نزد خود را بدون تفهیم اتهام و محاکمه برای مدت نامعلوم و نامحدود در بازداشت نگاه می‌دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند