روزنامه نیویورک تایمز دوشنبه شب گزارش داد، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا به فیونا هیل، مدیر ارشد امور روسیه و اوراسیا گفته بود تا با وکیل شورای امنیت ملی تماس گرفته و بگوید که رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ در تلاش‌هایی برای فشار بر اوکراین درباره تحقیقات دموکرات‌ها دخیل بوده است.

براساس متن شهادت‌ که نیویورک تایمز منتشر کرد، بولتون به فیونا هیل تاکید کرده بود تا به وکلای کاخ سفید بگوید "من در هیچ کدام از جریاناتی که رودی جولیانی و میک مولوینی انجام دادند، دخیل نبودم." مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مکالمه پیشین خود با فیونا هیل، وکیل شخصی ترامپ را "نارنجک دستی" توصیف کرده بود که "قرار است همه جا را منفجر کند."   

فیونا هیل دوشنبه ۱۰ ساعت پشت درهای بسته شهادت داد که بخشی از تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بود. جرقه استیضاح با تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین زده شد که از او خواسته بود تا اطلاعاتی علیه جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و پسرش به دست آورد. در این گزارش، رودی جولیانی به عنوانن چهره اصلی کمپین فشار علیه اوکراین برای تحقیقات شناسایی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند