سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دومین روز از بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه با بیان اینکه امروز حتی نسبت به سال گذشته احساس عزت و سرافرازی بیشتری می‌کنیم، افزود: خداوند متعال به امام حکیم و فرزانه انقلاب ما آبرویی جهانی بخشیده است و این حقیقت را می‌توان از ماجراهایی که بر ما گذشت دریابیم. 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان ما افسرده و پژمرده و مستاصل هستند، گفت: بسیاری از دستاوردهایمان را نمی توانیم به زبان بیاوریم و فرماندهان ما از بیان آن‌ها معذورند اما به طور قطع این مجاهدت ها نزد خداوند متعال محفوظ است. 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هیچ گوهر گرانقدری در عالم به خودی خود به دست نمی‌آید، خاطرنشان کرد: امروز رزمندگان ما در نیروی زمینی سپاه بر فراز قله ها با چشمان تیزبین از امنیت ملت ایران صیانت می‌کنند؛ دریادلان ما عزتی بی مثال را برای اسلام، مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی آفریده‌اند؛ نیروی هوافضای ما زبان و دستان دشمنان را قفل زده است. 

وی افزود: نیروی قدس ما امروز راه سیطره کفار بر مسلمانان را بسته و بسیج محشری را در همراهی و همدلی با مردم به پا کرده است؛ علمای ما نیز دوشادوش مردم در مشکلات و آلام آنان را همراهی می‌کنند. 

فرمانده کل سپاه در ادامه با تاکید بر اینکه امروز در جنگ همه جانبه با دشمن قرار داریم گفت: ما در جهات مختلف با همه قدرت استکبار درگیر هستیم و در حال تبدیل حداکثر فشار دشمن به حداکثر خواهش آنان هستیم، پس همه باید قدرتمندانه ادامه دهیم و در هیچ نقطه ای سست نشویم.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای ما با فرمان مبارک رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی جنبه نظامی سپاه را تقویت می‌کنند، اظهار کرد: امروز نیروی زمینی ما به سمتی می‌رود که ظرفیت تعقیب مستکبران را در هر نقطه‌ای از منطقه پیدا می‌کند و میدان نبرد آنها دیگر تنها صخره‌های غرب و دشت های جنوب نیست.

وی افزود : نیروی دریایی ما امروز آماده می شود تا قلمرو قدرت دریایی خود را گسترش دهد تا بتواند دشمنان را در دور دست ها تعقیب کند، در نیروی هوافضای سپاه نیز دقت، شدت و قدرت سلاح های ما آن قدر افزایش می‌یابد تا هر موقعیتی از دشمن را به هر اندازه که بخواهند به آتش بکشد. ما برای جلوگیری از جنگ باید ظرفیت غلبه بر جنگ پیدا کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه این فقط ما نیستیم که پاسدار مردم هستیم، آنها هم پاسدار ما هستند و مصداق بارز این پاسداری را در پاسخ قاطع مردم به استکبار جهانی در پی تروریست خواندن سپاه شاهد بودیم.

فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد : مردم قاعده انقلاب هستند و رهبری قائمه آن و از اتصال آن ها بنای با عظمت این تمدن نوپا مستحکم می شود؛ ما در آخرین فراز و گردنه سخت قرار داریم و به طور قطع از این فراز نیز عبور خواهیم کرد، پس محکم و مستحکم گام بردارید.

سردار حاجی‌زاده: موازنه قدرت تغییر کرده و گزینه سایه جنگ بی‌خاصیت شده است

تسنیم نوشت:

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز علاوه بر پایگاه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای، ناوهای آنها در دریا را تا ۲ هزار کیلومتری بی خاصیت کرده‌ایم.

سردار  امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه در تبیین توانمندی‌ها و قابلیت‌های منحصر به‌فرد و بومی این نیرو که مزیت‌های ویژه‌ای برای مقابله با تهدیدات دشمنان ایجاد کرده است، اظهار کرد: به برکت اجرای دقیق تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و استفاده گسترده  از جوانان نخبه، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور توانسته‌ایم موشک‌های زمین به زمین، موشک‌های ضد ناو، پهپادها، رادارها و سامانه‌های جنگ الکترونیک را از ایده تا محصول کاملاً ایرانی تولید کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز علاوه بر پایگاه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای، ناوهای آنها در دریا را تا ۲ هزار کیلومتری بی خاصیت کرده‌ایم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه امروز موازنه قدرت تغییر کرده و گزینه سایه جنگ بی‌خاصیت شده است، گفت: با دستیابی به فن آوری‌های نوین موازنه اقتصاد دفاعی نیز تغییر کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تصریح کرد: امروز دشمن درصورتی که دست به اجرای عملیاتی علیه پهپادهای ما بزند حتی اگر موفق هم بشود مجبور است موشک پدافندی ۵ میلیون دلاری را خرج پهپاد فوق پیشرفته ۲۵ هزار دلاری ما  بکند، بزند یا نزند آنها  مغلوب و بازنده این مواجهه هستند .

سردار تنگسیری: ورود بدون اجازه به مرزهای آبی ایران سرنوشت تلخی در پی خواهد داشت

تسنیم نوشت:

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در مجمع سراسری فرماندهان سپاه اظهار داشت: توقیف نفتکش انگلیسی و دستگیری نیروهای آمریکایی و انگلیسی در آب های خلیج فارس تنها گوشه ای از اقتدار نیروهای دریایی سپاه بود که لرزه بر پیکر دشمن انداخت.

وی افزود: ایران دارای دو دریا در شمال و جنوب است که در جنوب ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر و در شمال نیز ۸۰۰ کیلومتر ساحل داریم و همین امر اهمیت مرزهای دریایی ما را نشان می‌دهد.

سردار تنگسیری با اشاره به مقابله دریایی سپاه در دفاع مقدس با نیروهای آمریکایی گفت: نیروی دریای سپاه در یک سال و نیم درگیری با نیروهای آمریکایی ۹ شهید را تقدیم انقلاب  و اسلام کرد، اما آمریکا بیش از ۲۵ کشته و خسارت های میلیارد دلاری متحمل شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: نیروی دریایی سپاه در این مواجهه ها تنها چهار قایق خود را از دست داد اما آمریکا ناو ساموئل جی رابرتز و کشتی های غول پیکری را از دست داد که سال ها جبران این خسارت ها برای آن ها به طول انجامید.

وی ادامه داد: ما در مقابل هیچ قدرتی غیر از خداوند متعال سر خم نمی‌کنیم و روز به روز بر اقتدار این سپاه در عرصه‌های مختلف افزوده می‌شود.

سردار تنگسیری گفت: اکنون آمریکایی ها در هر دو هفته تنها مبلغی بالغ بر دو  و نیم  میلیون دلار را هزینه یک ناوشکن مستقر خود در خلیج فارس می‌کنند که این نشان می‌دهد که تا چه اندازه خلیج فارس برای آن‌ها اهمیت دارد اما هر زمانی که دست از پا خطا کرده‌اند با واکنش جدی و سریع نیروی دریایی سپاه مواجه شده‌اند.

وی بیان کرد: دستگیری نیروهای آمریکایی و انگلیسی تنها یک هشدار برای کشورهای بود که قصد تعرض به مرزهای ایران را دارند و موارد دیگر اگر کشوری به خود اجازه دهد بدون اجازه وارد مرزهای آبی ایران شود سرنوشت تلخی در انتظار آنها خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند