امیر دریادار «حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش پیش از ظهر امروز(شنبه) در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده‌های کارکنان ستاد ارتش که در ستاد آجا برگزار شد، با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن، اظهار داشت: جنگ و تهاجم فرهنگی دشمن بسیار جدی است؛ اما به دلیل اینکه در قالب جنگ نرم صورت می‌گیرد، این جنگ قابل مشاهده نیست و بسیاری هنوز آن را جدی نگرفته‌اند.

وی هدف تهاجم فرهنگی دشمن را تغییر فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی دانست و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با تهاجم فرهنگی و با استفاده از ابزار رسانه می‌خواهند فرهنگ و روش زندگی ما را تغیر دهند تا بتوانند اهداف خود را پیش ببرند.

امیر دریادار سیاری اجرای برخی از برنامه‌ها در مراسمات سوگواری و جشن‌ها را نشانه تأثیر فرهنگ و تهاجم فرهنگی دشمن بر فرهنگ مردم برشمرد و افزود: متأسفانه تأثیر جنگ رسانه‌ای و فرهنگی دشمن در صحبت کردن و آداب و رسوم ما رسوخ کرده و این تهاجم فرهنگی به دنبال تغییر سبک زندگی ملت شریف ایران است. آن‌ها با این تأثیرگذاری بر فرهنگ ما می‌خواهند آداب، رسوم و فرهنگ ما را تغییر دهند و ملت ما را به ملتی تابع و دنباله‌رو مبدل کنند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی و اسلام تلاش بسیاری نیز برای تغییر آداب و رسوم عزاداری امام حسین (ع) انجام داده‌اند که متأسفانه در برخی مراسمات و نوحه‌خوانی‌ها این موضوع را مشاهده می‌کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش راه مقابله با تهاجم فرهنگی را توسل و عمل به قرآن دانست و گفت: همه ما سربازان ایران اسلامی آماده مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن هستیم و باید با توکل به خدا و اجرای اصول قرآن کریم، دشمن را در دستیابی به اهدافش ناکام بگذاریم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند