به گزارش ایندیپندنت، «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر انگلیس وعده داد تمامی اقدامات لازم را برای متوقف ساختن برگزیت بدون توافق انجام دهد.

کوربین که برای دیدار و مذاکره با سایر نمایندگان با هدف ارائه تاکتیک‌های لازم برای متوقف ساختن طرح دولت برای برگزیت بدون توافق فعالیت می‌کند، وعده داد تمامی اقدامات لازم برای ممانعت از این امر را انجام بدهد.

بحران قانون اساسی در انگلیس در پی اصرار «بوریس جانسون» نخست وزیر جدید انگلیس بر خروج از اتحادیه اروپا در ضرب الاجل ۳۱ اکتبر (۹ آبان) دور از انتظار نیست. جانسون تاکید کرد این روند تنها با موافقت اتحادیه اروپا برای مذاکرات جدید متوقف خواهد شد.

رئیس حزب کارگر انگلیس گفت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا سود بیشتری با هزینه رای دهندگان انگلیسی به دست بیاورند.

کوربین می‎افزاید تلاش برای متوقف کردن برگزیت بدون توافق کشمکش میان افراد خواهان ترک اتحادیه اروپا و هواداران باقی ماندن در این بلوک نیست.

وی خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را هدیه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور و شرکت‌های آمریکا توصیف کرده و گفت این نبرد عده زیادی علیه معدود افرادی است که در نتیجه رفراندوم می‌توانند قدرت و ثروت بیشتری را به دست بیاورند.

تعطیلات پارلمانی در انگلیس سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) پایان می‌یابد و گفت‌وگو‌ها در مورد خروج این کشور از اتحادیه اروپا آغاز می‌شود.

 

رای‎گیری‌های پیشین در مورد توافق برگزیت در پارلمان حاکی از حمایت حداکثری از خروج با توافق است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند