شرکت اپل که پیش از این نیز سابقه ای طولانی در حمایت های مالی از آسیب دیدگان حوادث یا مشکلات مختلف داشته است، این بار نیز تصمیم دارد در کنار آسیب دیدگان جنگلهای آمازون قرار گیرد.

 

تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل در توییتر گفت که پس از بحران آتش سوزی در منطقه آمازون تصمیم گرفته برای حمایت از این منطقه کمک های مالی پرداخت کند. دانشمندان تاکنون بیش از ۷۴۰۰۰ آتش سوزی در برزیل در سال جاری به ثبت رسانده اند که تقریباً دو برابر تعداد آتش سوزی های ثبت شده در سال ۲۰۱۸ است.

تغییرات آب و هوایی مسئله مهمی برای کوک و اپل است و مدیرعامل این شرکت نیز بارها در این خصوص صحبت کرده است.تیم کوک اظهار داشت: "دیدن آتش سوزی و ویرانی های جنگلهای بارانی آمازون ، یکی از مهمترین اکوسیستم های جهان ، ویران کننده است. اپل مبالغی را اهدا خواهد کرد تا به حفظ تنوع زیستی و احیای جنگلهای آمازون در سراسر آمریکای لاتین کمک کند."

کوک جزییات بیشتری راجع به کمک مالی که اپل قصد دارد انجام دهد، فاش نکرد. رئیس جمهور برزیل ، روز شنبه ۴۴،۰۰۰ سرباز را برای مقابله با این حریق ها اعزام کرد. این اقدام  پس از انتقاد از وی در مورد نحوه برخورد با اوضاع انجام شد. وی پیش از این نگرانی های مربوط به آتش سوزی را "احساسی" توصیف می کرد.

آمازون بیش از نیمی از جنگلهای بارانی باقیمانده کره زمین را به خود اختصاص داده است. جنگلهایی که اغلب به عنوان "ریه های سیاره" از آن یاد می شود. براساس گزارشها، جنگل زدایی طی ۴۰ سال گذشته به یک بحران فزاینده تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند