صبح امروز در نشست مشترک سید جواد حسینی با محمد باقر نوبخت که در سازمان برنامه ‌و بودجه برگزار شد بر همکاری و مساعدت سازمان برنامه ‌و بودجه در خصوص اعتبارات آموزش‌ و پرورش توافق شد و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور تأکید کرد: با وجود همه مشکلات بودجه‌ای که به دلیل کارشکنی‌های دشمن و اعمال تحریم‌های ظالمانه بر کشور به وجود آمده است اما یکی از دستگاه‌هایی که بودجه آن کاهش نیافته است، وزارت آموزش ‌و پرورش است.

بر همین اساس طرفین توافق کردند، بند «ک» از تبصره ۱۲ قانون بودجه اجرایی شود و بر اساس آن مجموعه حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه از اول مهر پرداخت شود.

صدور مجوز استخدام ۱۲ هزار نفر

همچنین صدور مجوز استخدام 12 هزار نفر نیرو در قالب ماده 28 برای کل کشور صورت گیرد و به‌طور جداگانه 2هزار نفر نیرو به‌طور اختصاصی در استان سیستان و بلوچستان استخدام شوند.

تخصیص دو هزار میلیارد تومان از اول مهرماه برای اجرای رتبه ‌بندی معلمان، اختصاص دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و بهسازی مدارس و تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبارات نوسازی مورد تاکید و تائید قرار گرفت.

پرداخت حق‌التدریس شاغلان، معلمان مدارس خارج از کشور و...

همچنین رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه، قول مساعد برای پرداخت حق‌التدریس شاغلین 97، اضافه‌کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم را داد.

شایان‌ذکر است از بودجه دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی نوسازی و بهسازی مدارس تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن توسط سازمان برنامه ‌و بودجه پرداخت ‌شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند