«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در یمن در صفحه توئیتر خود از دیدار با «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع سعودی و برادر کوچک «محمد بن سلمان» خبر داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، او اشاره‌ای به مکان این دیدار نکرد؛ اما گفت که در این دیدار، طرفین بر ادامه گفت‌و‌گوها در خصوص حل بحران جنوب یمن تأکید کرده‌اند.

گریفیتس مدعی شد که تلاش‌ها برای بازگردانی ثبات در جنوب یمن به رهبری «خالد بن سلمان» ادامه دارد. او این دیدار را مثبت ارزیابی کرد.

در همین حال او اطلاع داد که امروز (سه‌شنبه) قرار است در صحن شورای امنیت گزارشی از وضعیت جنوب یمن قرائت کند.

در این نشست همچنین قرار است «اورسولا مولر» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه نیز گزارشی از آخرین وضعیت شهر «عدن» ارائه کند.

اوضاع در جنوب یمن پس از گذشت ده روز از سقوط شهر «عدن» به دست شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب همچنان بحرانی است. جدایی‌طلبان جنوب امروز (سه‌شنبه) در شهر «أبین» نیز با عناصر دولت منصور هادی درگیر شدند و اقدام به برقراری ایستگاههای ایست و بازرسی در ورودی‌های شهر کردند.

همه این اتفاقات در حالی است که سعودی‌ها در طول ده روز گذشته تلاش بسیاری برای بازگرداندن شهر «عدن» به دولت منصور هادی به کار بده اما شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات هستند، حاضر به عقب‌نشینی از این شهر نیستند. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند