به گزارش پایگاه اینترنتی مجله واشنگتن اگزماینر، یک مقام عالی‌رتبه وزارت خارجه آمریکا که در یکی از پرآوازه‌ترین مناصب مشغول به کار بود، پس از درگیری با همکاران و مادون‌های خود از کار برکنار شد. 

«کیرون اسکینر»، مسئول برنامه‌ریزی خارجی این وزارت‌خانه، در زمینه توسعه برنامه‌ای بلندمدت برای رقابت ژئوپولتیکی با چین کار می‌کرد. وی اما پس از آن‌که «مایک پمپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده، به این نتیجه رسید که دیگر نمی‌تواند با سیاست‌های او کنار بیاید، از سمتش کنار گذاشته شد. 

یک منبع آگاه گفت: «او داشت به ماموریت بخشی خاص و همچنین به ماموریت‌های کلان وزارت خارجه لطمه می‌زد و در نتیجه باید کنار گذاشته می‌شد.»

یک منبع دیگر عنوان کرد: «دلیل این اقدام رفتار او به ‌عنوان مدیر بود و این‌که با دیگر اعضای تیمش و زیردستانش چگونه کنار می‌آمد. شیوه رفتار او را اگر هر کس دیگر هم داشت از کار اخراج می‌شد.»

اسکینر، ۵۸ ساله، متهم شده بود که بر سر زیردستانش فریاد کشیده و بر مکالمات‌شان نظارت کرده و حتی در مقابل اعضای دیگر بخش‌های وزارت خارجه نیز چنین رفتاری نشان داده است. وی همچنین اعضا را متهم به روابط نامشروع می‌کرده است. 

پمپئو پس از تحقیق درباره این ماجراها تصمیم گرفت که وی را از کار برکنار کرده تا مانع انصراف از خدمت شمار زیادی از کارمندان شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند