رئیس جمهور آمریکا چندی پیش از سوئد خواست این خواننده رپ آمریکایی مشهور به "ایسَپ راکی" را از زندان آزاد کند اما مقام‌های سوئد به هدف نشان دادن این که تسلیم فشارهای دولت آمریکا نخواهند شد، حتی به گونه‌ای رفتار کردند که اعمال نفوذ بیشتر ترامپ بر این پرونده ممکن است حتی طول حبس این خواننده رپ را هر چه بیشتر کند.

ایسپ راکی در تاریخ ۳۰ ژوئن به همراه گروهی از دوستانش در جریان یک درگیری خیابانی در مرکز شهر استکهلم پایتخت سوئد دستگیر شد و از آن زمان تا کنون چند هفته است که در زندان به سر می‌برد.

دونالد ترامپ در پی این تحولات در توییت جدیدی نوشت: خیلی از این که استفان لوفِوِن، نخست وزیر سوئد نتوانست در این زمینه کاری انجام دهد مایوس شدم. سوئد باعث سرافکنده شدن جامعه سیاهپوستان آمریکایی در آمریکا شد. من شخصا نوار فیلمهای ضبط شده از درگیری مربوط به ایسپ راکی را دیدم و بر این اساس یک گروه از مزاحمین بودند که در ابتدا او را تعقیب و اذیت و آزار می‌کردند. شما باید با آمریکایی‌ها عادلانه رفتار کنید!

5231778

وی در توئیت دیگر نوشت: آزادی ایسپ راکی را به او برگردانید. ما برای سوئد خیلی کارها را انجام می‌دهیم اما به نظر نمی‌رسد که بازخورد متقابل داشته باشد. سوئد باید به روی مشکل واقعی جرم و جنایت خود متمرکز شود.

5231777

لازم به ذکر است که ترامپ روز شنبه گذشته توییت کرد که در جریان یک گفت‌وگوی تلفنی با استفان لوفِوِن، نخست وزیر سوئد، شخصاً ضمانت این خواننده رپ را کرده است و فاش کرد که هر دوی آنها توافق کرده‌اند، مجدداً طی روزهای بعد از این تماس، درباره این موضوع صحبت کنند. لوفون نیز پیش از این تایید کرده بود که "ترامپ علاقه شخصی به این پرونده دارد" و اینکه از هر گونه گفت‌وگو با رئیس جمهور آمریکا استقبال می‌کند اما در عین حال تاکید دارد، قرار نیست این خواننده رپ رفتاری ممتاز و ویژه در سوئد دریافت کند.

بعد از گفت‌وگوی تلفنی روز شنبه ترامپ و لوفون، یک سخنگوی نخست وزیر سوئد به رسانه TMZ گفت: لوفون خطاب به ترامپ تاکید کرده که در سوئد همه در برابر قانون برابر هستند و دولت این کشور نمی‌تواند و نخواهد خواست که بر این پرونده قضایی اعمال نفوذ کند.

دادستان‌های سوئد پیشتر اعلام کرده بودند که ایسپ راکی که نام واقعی او "رحیم مایرز" است تا زمانی که پلیس این کشور تحقیقاتش را درباره این درگیری خیابانی رخ داده و فیلمهای ضبط شده از آن به اتمام برساند در زندان باقی خواهد ماند.

 

این مطلب برایم مفید است