«کریم باقری» پس از پایان تمرین پرسپولیس درباره انتقاداتی که نسبت به اردوی این تیم در ترکیه مطرح می شود، اظهار داشت: من اخبار را زیاد دنبال نمی کنم، اما شنیدم در ارتباط با اردویی که داشتیم یکسری حواشی به وجود آمده است. با توجه به اینکه اعتقاد دارم پرسپولیس به خودی خود یکسری حواشی در اطراف خود دارد و باید برای کمک به آن آرامش برقرار باشد و دلیل دیگری که در ادامه می گویم خواستم توضیحاتی را از ابتدای رقم خوردن برنامه های این اردو تا روز آخر بدهم.

وی افزود: از زمان آمدن کالدرون تا رفتن به اردو، ۳ تا ۴ روز زمان بود. وقتی آمدند من از ایشان درباره برنامه ها و امکاناتی که می خواهند پرسیدم تا به باشگاه منتقل شود. درباره اردو هم سوال کردم که گفتند اگر باشد، خیلی خوب است. من هم به باشگاه منتقل کردم. زمان برای برنامه ریزی خیلی کم بود. من یک دوست را به عرب معرفی کردم که همه او را می شناسند. عارف محمدوند برنامه تیم های مختلفی را برای باشگاه های لیگ برتر را هم قبل از این هماهنگ کرده است که خبرنگاران می توانند از آنها از جمله از یحیی گل محمدی در این باره بپرسند.

باقری خاطرنشان کرد: محمدوند ۱۰ سال است که در ترکیه زندگی می کند و من هم با او ارتباط دارم. او را به باشگاه معرفی کردم و شماره تلفنش را دادم. در جریان سایر مسایل از مذاکره تا قرارداد نبودم ولی چون من اول او را معرفی کردم، خودم را مسئول می دانم هم در قبال باشگاه و هم در قبال هواداران که توضیحاتی بدهم تا همه چیز روشن تر شود. امیدوارم این توضیحات، به دوستان رسانه ای هم که همیشه به من لطف دارند کمک کند بهتر در جریان موضوع قرار بگیرند و بعد قضاوت کنند.

وی تصریح کرد: در هماهنگی هایی که باشگاه با طرف مقابل داشت در نهایت گزینه کارتپه مطرح شد. من روزهای اول اردو نبودم و بعد از کار قراردادم از یکشنبه به آنجا رفتم. کارتپه یک جای بسیار خوش آب و هوا و در بالای کوه است. امکانات هتلی و زمین های تمرین خوبی هم داشت. شرایط چمن واقعاً برای انجام تمرین تیم های حرفه ای مناسب بود. من همین جا پیشنهاد می کنم دو کارشناس با خرج خود ما به آنجا بروند و صحت این صحبت ها را بررسی کنند. امکانات را بسنجند. اگر گفتند جای مناسبی نیست من همه مسئولیت به گردن می گیرم. در اختیار باشگاه خواهم بود تا از جریمه تا اخراج را در قبال من انجام دهد.

مربی پرسپولیس تاکید کرد: من هیچ مطلب پنهانی در اینجا ندارم. هیچ خورده و برده ای هم از کسی ندارم. می خواهم کاملاً شفاف باشم. می خواهم تا جایی که به من مربوط می شود، هواداران هم در جریان همه چیز باشند. من برای همان معرفی که انجام دادم، احساس مسوولیت می کنم. ولی می خواهم اول بروند ببینند و تحقیق کنند آنجا چه جور جایی است؟ واقعاً جای بدی است؟ آیا امکانات خوبی ندارد؟ باز هم می گویم مسوولیت را می پذیرم.

در روز هایی که من نبودم، مشکلی برای تمرین پیش نیامد فقط یک جلسه بود که آن هم در سالن انجام شد. از وقتی هم رفتم تمام تمرینات در جای خودش انجام شد. البته ما دو نکته منفی در اردو داشتیم که به بازی ها مربوط می شد.

آنجا شرایط به شکلی بود که ظرف ۵ دقیقه مه می شد و نیم ساعت بعد کاملاً آفتاب بود. برای بازی دوستانه روز اول هم هوا خوب شده بود. دو تیم گرم کردیم و وارد بازی هم شدیم ولی ناگهان مه شد. بازی لغو شد ولی نیم ساعت بعد، هوا آفتابی بود که آقای کالدرون گفتند بچه ها در قالب دو تیم با هم بازی کنند.

باقری ادامه داد: نکته منفی دوم هم بازی روز آخر بود. آن تیم دیر رسید و بعد وقتی آنها را دیدیم احساس کردیم نمی توانند فشار لازم را بیاورند و به همین دلیل آقای کالدرون بازی درون تیمی گذاشتند. البته با توجه به پرسش شما، باید بگویم تدارک بازی ها حتماً در قرارداد هست و باشگاه هم می تواند اقدام مقتضی را در این ارتباط انجام دهد. هرچند تدارک بازی با تیم های بزرگ هم به زمان بندی بیشتر نیاز دارد ولی به هر حال باشگاه می تواند طبق قرارداد پیگیر موضوع باشد.

من باز هم تاکید می کنم هر کس که در ترکیه آشنایی دارد هم می تواند از او بخواهد برای بررسی امکانات مجموعه به آنجا برود. از هتل تا امکانات ورزشی به ویژه زمین چمن را بررسی کنند. فقط ذیق وقت مانع شد برنامه ریزی بهتری برای بازی های دوستانه داشته باشیم چون گزینه اردویی دیگری برای باشگاه مطرح بود و باید ترکیه را به سرعت جایگزین می کردیم.

باقری در پایان گفت: امیدوارم این صحبت ها کمک کند که همه متوجه شوند بعضی مسایل آن طور هم که عنوان شده، نبوده است. اتفاقاً با علیرضا بیرانوند هم در محل تمرین صحبت کردم که گفت منظور او هم بازی های دوستانه بود وگرنه شرایط و امکانات اردویی خیلی خوب بوده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند