سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی و تحویل سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ "  به یگان های مردم پایه ، در جمع فرماندهان ،مسئولین و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه،  نقش ارتباطات در تحولات  عرصه های مختلف را مهم و راهبردی توصیف وبا بیان اینکه ارتباطات به عنوان مغز و اعصاب نیروهای مسلح شناخته می شود، اظهار کرد: تحولات عرصه ارتباطات موجب شده که نظام فرماندهی و مدیریت بسیار دقیق و واقعی و با اطلاعات به لحظه همراه شود ؛ علاوه بر این حرکت واحد ها به یکدیگر متصل  و هیچ عنصر بلاتکلیفی در میدان نبرد وجود نداشته باشد و در نهایت موجب هم افزایی تمامی ظرفیت ها در میدان شود.

وی افزود: امکان ارتباط همه اجزای منفصل یک سیستم دفاعی با انتقال به لحظه و سریع پیام از طریق" ارتباطات " میسر و با تسهیل فرآیند فرماندهی ،مدیریت و کنترل  بین سطوح مختلف تاکتیک ،عملیات و استراتژی رابطه بسیار قوی از این طریق برقرار می‌ شود.

سرلشکر سلامی عرصه ارتباطات را از ضروری ترین ابزارهای نیروهای مسلح برشمرد  و با تاکید بر اینکه در حال شکستن انحصار قدرت های بزرگ در عرصه فناوری های پیشرفته ارتباطی هستیم ،گفت: مانند تمامی عرصه هایی که درزمان تحریم استعدادها شکوفا شد و ناگزیر شدیم به اندیشه، تفکر و ذهن جوان ایرانی روی بیاوریم ؛ در این عرصه نیز این مهم صورت گرفت و بحمدالله شاهد نتایج و معجزات زیادی بودیم، به گونه ای که اگردر موضوع فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات  و فرماندهی و کنترل اعلام کنیم که در لبه و پیشانی این فناوری ها قرار داریم، اغراق نیست.

وی با تاکید بر اینکه در نظر داریم تا ارتباطات سپاه را در تراز پیشرفته ترین سیستم های ارتباطی دنیا قرار دهیم، تصریح کرد:  نرخ تولید علم و فناوری در عرصه ارتباطات ، اطلاعات و سایبر بسیار بالا و به روز است و ما نیز این عرصه در زمره مرزشکنان و در خطوط مقدم توسعه این دانش قرار داریم  و  با برنامه‌ریزی های انجام شده در صدد هستیم به مدد بهره مندی از دانشمندان جوان و مهندسان بومی ، این مسیر را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان  به مرور در حال درک و تجربه قدرت واقعی ما هستند ، اظهار کرد: ادراک قدرت از خود قدرت مهم تر است؛ شاید در گذشته  ادراک دیگران از قدرت ما بسیار پایین تر از اصل قدرت  و ادراک از قدرت دیگران بیش از حجم قدرت واقعی آنان بود ، اما به تدریج درک از قدرت ما در حال انطباق با قدرت است و زمانی که اعتبار و منزلت قدرت شناخته شد، طبیعتاً هیچ قدرتی تصمیم به درگیری با یک کشور مقتدر را نمی گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: عرصه نظامی نقطه قوت  و صحنه ظهور قدرت ها و نمایان شدن قابلیت های ما است و دشمنان این واقعیت را دریافته اند؛ از این رو  امروز تمرکز خود را بر جنگ اقتصادی ، عملیات روانی و اعمال  فشارهای سیاسی گذاشته و در صدد ایجاد تزلزل در اراده و عزم راسخ ملت بزرگ ایران در تداوم مسیر عزت و اقتدار بخشی هستند .

سرلشکر سلامی در پایان با اشاره به ویژگی های سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ "  و تاکید بر اینکه این سامانه از مدرن ترین سیستمهای امنیت ارتباطی برخوردار است، از تلاش گران عرصه فناوری اطلاعات وارتباطات سپاه و طراحان و سازندگان این سامانه نوین و پیشرفته قدردانی و اظهار کرد: تکنیک های متنوعی وجود دارد تا در جنگ های الکترونیک ،پایداری، امنیت و سیال بودن ارتباطات حفظ شود و این ویژگی ها در این سامانه وجود داشته و به لحاظ فناوری یک دستاورد جدید به شمار می رود که در مراکز تحقیقات صنعتی معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه ساخته شده است .

 

بحران امنیت کردستان اولین تجربه سیاسی-مدیریتی در مواجهه با توطئه‌های آمریکایی‌ها بود

همچنین ایلنا نوشت؛ 

سردار سرلشکر صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، در مراسمی که به منظور انتقال فرهنگ و تجارب دفاع مقدس در حوزه فرماندهی و مدیریت  و در جهت آشنایی دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد سپاه پاسداران  با اتفاقات و بحران های منطقه شمالغرب در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نحوه مدیریت این بحران ها برگزار گردید با موضوع فرآیند  تامین امنیت شمالغرب و آزاد سازی سنندج به سخنرانی پرداخت و با اشاره به رخداد انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) گفت: از نظر من انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) یک رخداد الهی و یک تغییر و تحول اساسی نه فقط در نظام سیاسی ایران بلکه در نظام سیاسی منطقه غرب آسیا و بلکه نظام  سیاسی جهان است و  انقلاب اسلامی و امام و شهیدان آمدند تا زمینه های اقتدار ملی و عظمت اسلام و بستر سازی فرهنگ و تمدن نوین اسلامی را فراهم سازند.

سرلشکر صفوی افزود: شهیدان مظلوم کردستان، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم امدند تا اشتیاق ظهور را در میان ملت ها دو صد چندان کنند تا همه جوانان آینده ایران، خوب بفهمند که یاران آخرالزمانی  چگونه در راه ولی فقیه شان مجاهدت میکنند و پیروز می شوند و خردمندانه و عاشقانه با مردمشان همیاری و همکاری می کنند و  در راه رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی با اشتیاق شهادت را می پذیرند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به آغاز بحران کردستان گفت:بحران امنیت کردستان اولین تجربه سیاسی – مدیریتی بحران  برای مسئولین کشور در مواجهه با توطئه های آمریکایی ها بود. پشت سر مسایل کردستان بدون شک  لانه جاسوسی آمریکا و رژیم عراق برای پشتیبانی از ضد انقلاب اعم از پشتیبانی سلاح و مهمات و رادیو و تلویزیون  قرار داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: اکثر گروه های کردستان مارکسیسم و سوسیالیست بودند و میخواستند افکار مارکسیست – لنینیسم را در میان مردم کردستان ترویج کنند منتهی  با فریب مردم کردستان و با عنوان خودمختاری بدنبال این هدف بودند، البته مردم مومن کردستان و دلاور مردان قهرمان پیشمرگان کرد در کردستان و شمالغرب با همکاری سپاه و ارتش این توطئه را با شکست مواجه کردند.

سرلشکر صفوی در ادامه  ضمن تشریح عملیات آزاد سازی سنندج گفت: از نظر من نبرد سنندج  وشمالغرب یک میدان آموزش و تجربه اندوزی برای فرزندان انقلابی امام و برای پاسداران و ارتشیان  مومن  و بسیجی های دلاور برای آمادگی پذیرش ایثارگری و شهادت طلبی بود. اصلا این نبرد مقدمه ای  برای ورود به دفاع مقدس و اولین تجربه و آموزشهای نظامی و سازماندهی برای پاسداران و بسیجیان جوان بود . خداوند مسیر تربیت و دانش نظامی فرماندهانی همچون شهیدان حسین خرازی ، نورعلی شوشتری ، مهدی باکری و خود بنده حقیر را اینچنین قرار داده بود.

سرلشکر صفوی افزود: با فرماندهی حضرت امام (ره)  و وحدت و انسجام سپاه و ارتش در آزاد سازی سنندج به فرماندهی شهید عالیمقام سرلشکر پاسدار  محمد بروجردی فرمانده سپاه غرب کشور و حضور امیر شهید صیاد شیرازی  و اینجانب در آن مقطع  از انقلاب اسلامی یعنی بیست و سوم اردیبهشت ماه سال ۵۹ شهر سنندج آزاد شد.

معاون عملیات جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

همچنین آنگونه که تسنیم گزارش داده سردار عباس نیلفروشان امروز با حکم سرلشکر حسین سلامی به عنوان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شده است.

پیش از سردار علی زاهدی معاونت عملیات سپاه را بر عهده داشت.

سردار نیلفروشان فرماندهی دانشکده فرماندهی و ستاد (دافوس) سپاه، جانشینی قرارگاه امام حسین و جانشینی معاونت عملیات سپاه را در کارنامه کاری خود دارد.

استفاده از توان بومی نقطه قوت پدافند هوایی است

همچنین فارس نوشت؛ امیر سرتیپ دوم ابوالفضل سپهری راد معاون اجرایی نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم صبحگاه این نیرو، گفت: استفاده از توان بومی در حوزه های دفاع هوایی نقطه قوط پدافند هوایی است و این امر نشان از تلاش، پشتکار و همت بالای کارکنان نیروهای مسلح در اقصی نقاط کشور است.

امیر سپهری تصریح کرد: نیت شوم دشمنان، ایجاد مشکل و حتی توقف روند تولید تجهیزات حیاتی دفاعی است اما نیروهای مسلح امروز توانسته اند اقدامات موثری را در افزایش توان رزم به ویژه در حوزه پدافند هوایی به انجام رسانند.

وی در ادامه افزود: دشمنان همه اقدامات ما را رصد می کنند و مطمئن باشید اگر احساس کنند نیروهای مسلح ما در جایی ضعف دارند از همان نقطه وارد شده و در صدد ضربه زدن به ما بر می‌آیند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند