«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه اواخر امروز (یکشنبه) همراه با «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی از مرز دو کره موسوم به «دی ام زد» بازدید می کند ادعا کرد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی می خواهد در مرز نشستی داشته باشیم.

به گزارش یونهاپ ترامپ روز یکشنبه در جمع بازرگانان کره جنوبی در هتل سئول پایتخت بار دیگر تکرار کرد که مایل است «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را ببیند و با او احوالپرسی کند اما کارهای پشتیبانی، لجستیکی و امنیتی برای برگزاری نشست با کیم پیچیده است.

با این حال «چونگ وا دای» کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی تا کنون به دلایل امنیتی در مورد سفر مون به مرز دو کره همراه با ترامپ، اطلاع رسانی نکرده بود.

ترامپ در مورد اینکه آیا در مرز با «کیم» دیدار می کند یا خیر؟ گفت «من می دانم که او مایل به دیدن من است اما باید صبر کرد و دید چه اتفاقی می افتد آنها روی این کار می کنند» او روز گذشته دعوتنامه ای را از طریق توئیتر برای «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی فرستاد و گفت که مایل به دیدن وی در مرز غیر نظامی دو کره است.

یونهاپ می گوید از اینکه ترامپ در مرز با کیم دیدار می کند و یا در صورت دیدار هم همراه با مون نشست سه جانبه خواهند داشت یا خیر اطلاعی در دست نیست.

رییس جمهوری آمریکا صبح امروز گفته بود که با سربازان آمریکایی دیدار خواهد کرد و از مرز دو کره نیز بازدید می کند.

ترامپ یک بار دیگر در سال ۲۰۱۷ میلادی که به کره جنوبی سفر کرد قصد داشت از منطقه مرزی دو کره بازدید کند اما به دلیل بدی آب و هوا این برنامه لغو شد.

یکی از اصلی ترین اختلافات آمریکا و کره شمالی که علیرغم دو دور نشست سران هنوز به نتیجه نرسیده است تضمین‌های امنیتی و تحریم‌های فشرده و سرسختانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز گذشته در اجلاس سران گروه بیست در ژاپن گفت که کره شمالی برای پیشگام شدن در برنامه عاری سازی تسلیحات هسته‌ای به تضمین‌های امنیتی واقعی و بسیار قوی نیاز دارد.

ترامپ به منظور شرکت در اجلاس سران گروه بیست که روزهای جمعه و شنبه در ژاپن برگزار شد به این منطقه سفر کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند