زندان آنگولا به عنوان "الکاتراس جنوبی" و "مزرعه" نیز شناخته شده است که یکی از زندان های ترسناک در تاریخ ایالات متحده است. این زندان به کابوسی مهم در دهه های ۱۹۳۰ تا ۱۹۸۰ تبدیل شده بود، گرچه حتی دهه های بعدی نیز بسیاری از زندانیان مایل نبودند راهی آنگولا شوند.

شاید باورکردنی نباشد اما در دهه ۱۹۳۰ حدود ۱۰٪ از زندانیان آنگولا کشته شدند.ریشه های زندان آنگولا به سال ۱۸۸۰ باز می گردد یعنی زمانی که ساموئل لارنس جیمز، یک زمین را برای کشت و زرع خریداری کرد و زندانیان را  راهی آنجا کرد تا کار کنند و همزمان محکوم باشند. با توجه به این که اغلب زندانیان این زندان را سیاهپوستان و بردگان تشکیل می دادند نام این زندان آنگولا شد.

با مخوف ترین زندان ایالات متحده آشنا شوید / از کشته شدن زندانیان تا خشونت و تبعیض نژادی بیش از حد

 اوایل سال ۱۸۴۴، دولت لوئیزیانا محکومان زندان آنگولا را برای انجام امور مختلف اجازه می کرد. درواقع محکومان ضمن گذراندن دوران محکومیت خود موظف به انجام کارهای سخت و طاقت فرسا هم بودند، آن هم در حالی که تمام پول کار کردنشان روانه جیب مسئولان زندان می شد و غلب آنها تا زمان مرگ در شرایط سخت کار می کردند.

پس از آنکه داستان های خشونت آمیز داخل زندان از قتل و شکنجه تا کار اجباری  از دیوارهای زندان به بیرون نشت کرد، دولت کنترل زندان را در دست گرفت اما متأسفانه، وضعیت بهبود نیافت. حتی کار تا جایی پیش رفت که برخی از متهمان هنگام کار در مزرعه جان باختند.

 در دهه ۱۹۴۰، یک زندانی سابق آنگولا، ویلیام سدلر، مجموعه ای از مقالات را درباره زندگی غیرانسانی در زندان نوشت. او یک سرپرست را توصیف کرد که با یک نوار چرمی به جان زندانیان میفتاد و حتی برخی از افراد را با همین نوار کشته بود. صحنه های خشن دیگر مثل تهیدد با تپانچه آن هم در ساعات خواب، برهنه کردن زندانیان در هوای سرد و تهدید های جسمی و روانی از دیگر مواردی است که به آن اشاره شده است.

با مخوف ترین زندان ایالات متحده آشنا شوید / از کشته شدن زندانیان تا خشونت و تبعیض نژادی بیش از حد

شرایط در سال های ۱۹۵۰ بسیار بد بود تا جایی که  ۳۱ نفر از زندانیان  به علت کار طاقت فرسا و پاپندهای آلوده و محکم همیشگی، تاندون های آشیل خود را از دست دادند و در اوایل دهه ۷۰، به طور متوسط ​​۱۲ زندانی، هر سال کشته می شدند. اغلب خشونت ها نتیجه تنش های نژادی سفید پوست ها با سیاه پوست ها بود. مجله Collier&#۳۹;s در نوامبر ۱۹۵۲ این  زندان را به عنوان "بدترین زندان در امریکا." معرفی کرد.

در دهه ۱۹۷۰، حداقل ۱۲ زندانی مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند. در سال ۱۹۹۲، این زندان رکورد ۱۳۴۶ حمله و درگیری سالانه را داشت و با تلاش های متعدد این رکورد در سال۲۰۱۴ به ۳۴۳ حمله کاهش یافت. مدیر جدید زندان تلاش کرد با کمک آمیزه های مذهبی و برگزاری مراسم مرتبط با کلیسا زندانیا را آرام کند و برای آنان برنامه های تفریحی بگذارد تا خشم خود را کاهش دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند