میر حمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه برای کنکور سراسری سیل زدگان، اظهار کرد: سهمیه جدید در کنکور ایجاد نخواهد شد،‌ بلکه همان سهمیه و ظرفیت قانونی اجرایی خواهد شد با این تفاوت که همان پنج درصد سهمیه‌ای که قبلا برای زلزله زده ها اعمال می‌شد، سازمان سنجش در تلاش است همان را برای سیل زدگان اعمال کند.

وی در ادامه اظهاراتش، توضیح داد: سازمان سنجش می‌خواهد عنوان سهمیه پنج درصدی را تغییر داده و آن را به حوادث غیر مترقبه تبدیل کند که به مصوبه مجلس شورای اسلامی هم نیازی ندارد. در این شرایط با وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله سهمیه پنج درصدی اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با تاکید مجدد بر این که هیچ سهمیه جدیدی اضافه نشده است و از هیچ ظرفیتی کم نخواهد شد و تاثیری در سهمیه‌ها ندارد، در این باره خاطرنشان کرد: سال قبل برای زلزله زدگان این گونه سهمیه اعمال شد که اگر دانشگاه استان زلزله زده مثلا ۵۰ نفر ظرفیت برای یک رشته را داشت جدا از ظرفیت های داده شده برای رزمندگان و فرزندان شهدا پنج درصد به آن سهمیه اضافه می‌شد و آن رشته به جای ۵۰ نفر ظرفیت ۵۳ نفر داوطلب را می گرفت. قرار است این کار هم برای سیل زده ها انجام شود. البته تنها مشمول دانشگاههای استان‌های سیل زده می‌شود. این که این موضوع به کنکور سراسری امسال می‌رسد یا نه بستگی به سازمان سنجش دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند