با حکم رهبر معظم انقلاب «حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد» به عنوان نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز منصوب شد.

پیش از این آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری به مدت نیم قرن عهده‌دار سمت نمایندگی ولایت فقیه و امامت جمعه اهواز بود که به دلیل ضعف جسمانی به صورت رسمی در ۲۶ بهمن‌ماه در تریبون نماز جمعه استعفای خود را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد متولد سال ۱۳۳۵ در شهر جهرم استان فارس و بزرگ شده خرمشهر است، وی پیش از این امامت جمعه شهرهای رامهرمز و خرمشهر را برعهده داشت.

 

ده سال خدمت در شهر خون و حماسه

موسوی‌فرد از سال اول دبستان تا پایان جنگ تحمیلی در خرمشهر بود و دوران نوجوانی و جوانی خود را در این شهر و حماسه‌ها و نبردهای هشت سال دفاع مقدس گذراند و پس از آن به مدت کوتاهی راهی استان فارس  و سپس برای دریافت مطالب و علوم دین و کسب فیض از سرچشمه فضائل آل‌الله عازم شهر کریمه اهل‌بیت(س) شد.

وی پس از مدت‌ها درس و تحصیل در شهر قم و بهره از اساتید و علمای ربانی و بزرگ سال ۸۴ به عنوان امام جمعه رامهرمز در استان خوزستان منصوب شد و به مدت چهار سال عهده‌دار این مسوولیت بود و پس از این به عنوان امام جمعه خرمشهر پایتخت دفاع مقدس ایران اسلامی منصوب شد و به مدت ده سال تمام در این خطه متبرک به خون پاک شهدا در کنار مردم مشغول خدمت‌رسانی و پرورش شهرستان شد.

 ساده‌زیست و بدون تشریفات

روحیه جهادی و انقلابی موسوی‌فرد بر همه معلوم و مشهود است، فردی که پیش از آن که اهل سخن باشد، اهل عمل است و بیش از آن که مردم را به کار و امری توصیه کند، خود در ابتدا عامل به آن است.

ساده‌زیستی، زهد، تواضع، حضور صمیمانه در میان مردم، ارتباط بدون مرز با آنها، عبور و مرور بدون تشریفات، حضور فعال در مناطق مختلف، صراحت لهجه، دفاع قاطع از مردم در مقابل ظلم و بی‌عدالتی عواملی است که باعث شده مردم به او عشق بورزند.

13980210000525_Test_NewPhotoFree

 

مردی از دل مردم

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد همواره در میان مردم، با مردم و همگام با مردم است و با علم می‌توان گفت که او برای خدمت به مردم دائما در حال تلاش است.

فردی که در بحبوحه‌های مختلف و در تلخی‌ها و مشکلات به عنوان پشتیبان و حامی طبقه ضعیف جامعه نقش ایفا می‌کند و تا پایان رفع مشکل دائما در حال تلاش است.

تقدیر رهبر معظم انقلاب از اقدام شایسته موسوی‌فرد

امام جمعه سابق خرمشهر و جدید اهواز همواره در مشکلات و کاستی‌های به وجود آمده در کنار مردم و یاری آنها نقش اول را ایفا می‌کند، سال گذشته شهرهای جنوبی خوزستان از جمله آبادان و خرمشهر گرفتار بحران آبی شدند، بحرانی که به کوچه و خیابان‌ها کشیده شد و اعتراضات سالم و منطقی مردم با موج‌سواری دشمنان به درگیری و رعب و وحشت تبدیل شد.

اما حجت‌الاسلام موسوی‌فرد از معدود مسوولینی بود که در این بحران خطرناک و شدید لحظه به لحظه خود را در کنار مردم رنج‌دیده می‌گذراند و به صورت شبانه روزی پیگیر حل این مسئله بود.

اقدامات و خدمات موسوی‌فرد تا به حدی پیش رفت که وی شخصا در جریان خط آبرسانی غدیر یک، دست به کار شد و با توجه به مهارتی که سابقه مشغول آن بود، امر جوشکاری را عهده‌دار شد و در کنار کارگران برای تسریع در برون رفت این مشکل تلاش عملی داشت.

این اقدام شایسته امام جمعه خرمشهر باعث شد که رهبر معظم انقلاب در پیامی از حضور میدانی برای حل و رفع مشکل آب آبادان و خرمشهر تقدیر کنند.

13980210000523_Test_NewPhotoFree

 

موسوی‌فرد، مروج حماسه اربعین

حضور فعال و همیشگی و خستگی‌ناپذیر در ایام اربعین حسینی از دیگر فعالیت‌های موسوی‌فرد است، فردی که به معنای کلمه در امر خدمت‌رسانی به زائران حسینی از هیچ تلاشی فروگذار نبود، از جوشکاری تا بنایی، از پیگیری‌های مکرر در استان و کشور تا ایستادن در مقابل بی‌قانونی‌ها!

وی همواره به دنبال این است که زائر اربعین حسینی در کمترین سختی و با آسایش تمام عتبات عالیات را زیارت کند و به همین دلیل برداشتن ویزا میان این دو کشور مسلمان از سال‌ها قبل جزو مطالبات امام جمعه خرمشهر بود که خوشبختانه این مانع مدتی قبل برداشته شد.

 

حضور فعال و مداوم در بحران سیل

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد در بحران سیل اخیر که خوزستان را درنوردید و مناطق زیادی را گرفتار کرد، حضور فعال و میدانی او بر همه مشهود بود، وی به صورت روزانه از مناطق آسیب‌دیده خوزستان بازدید می‌کرد و ضمن حضور میدانی شخصا مسائل را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کرد.

۱

به گزارش خبرگزاری فارس، روحیه جوان و جهادی و بدون تشریفات و ساده‌زیست نماینده ولی‌فقیه در خوزستان قطعا در گام دوم انقلاب برای استان عظیم و ثروتمند خوزستان راهگشا خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند