محمود حجتی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه دریافت نشان حد مجاز محصولات کشاورزی اظهار کرد: آرزوی همه مردم و مسؤولان این بوده که از کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی آگاه شوند و استانداردهای این محصولات به حدی برسد که قابل قبول برای عرضه در بازار داخلی و خارجی باشد و رئیس جمهور نیز همواره در جلسات شورای عالی بهداشت بر این نکته تاکید کردند.

وی افزود: با همکاری‌های بلندمدت بین دستگاه‌های متولی به ویژه سازمان ملی استاندارد، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی این سامانه امروز رونمایی شد که مسلماً مزایای خوبی برای بخش کشاورزی خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت‌های رونمایی از این سامانه این است که محصولات کشاورزی و غذایی شناسنامه‌دار می‌شوند و این محصولات گواهی‌های لازم از نظر استانداردهای کیفی و بهداشتی دریافت کردند و مردم می‌توانند با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنند.

حجتی گفت: یکی دیگر از مزیت‌های راه‌اندازی این سامانه این است که با صدور کد شناسایی برای محصولات کشاورزی و غذایی مورد نظر قطعاً تسهیلات فروانی برای تأیید در پروتکل‌های و توافقنامه‌های بین‌المللی و راحت‌تر شدن روند صادراتی آن‌ها صورت خواهد گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم تنها جوابگوی سوالات خبرنگاران تصویری بود و از پاسخ دادن به پرسشهای دیگر خبرنگاران امتناع کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند