سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم همایش ملی خیرین مدرسه‌ساز که شامگاه گذشته در محل همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره وضعیت برگزاری کنکور سراسری برای داوطلبان کنکوری مناطق سیل‌زده اظهار کرد: تعویق زمان کنکور در اختیار سازمان سنجش است و بعید به نظر می‌رسد که زمان کنکور تغییر کند چراکه سال تحصیلی دانشگاه‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: برای اختصاص سهمیه خاص به داوطلبان کنکوری صحبت‌هایی با وزارت علوم داشتیم و طی چند روز آینده شورای سنجش و پذیرش برای تعیین تکلیف این موضوع تشکیل شود. روند اختصاص سهمیه مانند روال در نظر گرفته برای داوطلبان زلزله‌زده کرمانشاهی است که در برخی رشته‌ها سهمیه‌های اضافه در نظر گرفته می‌شود.

بطحائی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مدارس سیل‌زده بیمه بودند یا خیر، تصریح کرد: متأسفانه مدارس ما بیمه نیستند و این فرآِیند هزینه بالایی به دنبال دارد؛ فعلاً دانش‌آموزان بیمه می‌شوند اما در نظر داریم تا برای امکان‌سنجی بیمه شدن مدارس هم بررسی‌هایی داشته باشیم.

وی درباره پرداخت معوقات معلمان در مناطق سیل‌زده با اشاره به اینکه این موضوع در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد، گفت: هنوز تخصیص نیامده است بنابراین درباره جزئیات نمی‌توان صحبتی کرد اما بنا داریم که مطالبات و معوقات معلمان در مناطق سیل‌زده یکجا پرداخت شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند