به ریشه مسائل بپردازیم و گفته ام که این کارها از همان ابتدا نباید صورت می گرفت و آنچه که با من شد,​ نباید با رئیس جمهور دیگری تکرار شود.

وی گفت هر کدام از شما شاهد و نمادی از عزم و اراده و در عین حال شجاعت و میهن پرستی هستید که این کشور بزرگ را همچنان در روی زمین نگه داشته اید. همانطور که می دانید بیشترین میزان بودجه را نیز ما اکنون برای نیروهای نظامی صرف می کنیم. در سال اول هفتصد میلیارد دلار و در سال بعد هفتصد و شانزده میلیارد دلار و امسال نیز تلاش خواهیم کرد این میزان را حتی بیشتر کنیم. ما ارتشی می سازیم که هرگز مانند آن نبوده,​ جنگنده های جدید بیشتر و​ کشتی های جنگی در همه انواع آن را می سازیم؛ هر سرباز باید بهترین تجهیزات را داشته باشد و نیروهای ارتش نیز قرار است لباس های رزمی جدید داشته باشند که بسیار هم گران هستند.

ترامپ گفت در حال حاضر ما تجهیزاتی در اختیار داریم که قبلا هرگز نداشتیم, تحقیقاتی روی تسلیحات جدید و بهتر صورت می گیرد. هیچ کس کاری حتی نزدیک به آنچه که ما انجام می دهیم,​ نمی تواند انجام دهد. از زمانی که من روی کار آمده ام کارهای بزرگی صورت گرفته است. ما پیشتر ارتشی تضعیف شده داشتیم,​ هواپیماهایی که چهل یا پنجاه سال از عمر آنها می گذشت. اتفاقاتی می افتاد که حتی باورش نمی کنید و ما از این اتفاقات راضی نبودیم.

رئیس جمهور آمریکا گفت مسائل بودجه ای برای ما خیلی مهم هستند ولی وقتی صحبت از دفاع از کشور به میان می آید,​ بودجه دیگر ارزش و اهمیتی ندارد. ما کار واقعی را انجام دادیم. ما در حال حاضر بزرگترین کشتی یخ شکن را در دست ساخت داریم که بیست سال بود قصد ساخت آن وجود داشت ولی به خاطر گران در آمدنش,​ این کار صورت نمی گرفت. در نیروی هوایی نیز شمار بالایی اف سی و پنج سفارش داده شده است و ما تلاش می کنیم قیمت آنها تا حد امکان کمتر در بیاید. کاهش (قیمت) چشمگیری نیز در این جنگنده ها اعمال شده است. ما بزرگترین و بهترین تجهیزات را داریم که همه خواهانش هستند ولی فقط آنها را به کسانی می دهیم که با ما همکاری داشته باشند و البته پولش را هم بدهند. البته آنها چندان از این مساله خوشحال نیستند چون پیشتر پول چندانی نمی دادند ولی اکنون دست کم پولش را می دهند. ما بار دیگر مورد احترام قرار می گیریم. ما بار دیگر کشور محترمی هستیم.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد گزارش مولر تحقیر آمیزترین چیزی بود که در کاخ سفید روی داد.

در همین حال، دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: گزارش مولر شاید تحقیرآمیزترین چیزی بود که تاکنون در کاخ سفید در تاریخ این کشور روی داده است. آنها می دانستند که دروغ می گویند. بسیاری از گزارشگران و بسیاری دیگر درباره تبانی روسیه دروغ گفتند. کلاپر و برنان همه دروغ می گویند.