بهمن خطیبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قرچک از شهرستان‌های تازه تأسیس استان تهران است و در ورودی دشت ورامین واقع شده و با توجه به نزدیکی به تهران پتانسیل خوبی در حوزه‌های مختلف دارد.

فرماندار قرچک افزود: طی این سال‌ها مهاجرت از سایر استان‌ها و شهر تهران به قرچک زیاد بوده و باعث شده اقوام مختلف در آن مستقر شوند و قرارداد ۷۵۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی قرچک منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه آب و فاضلاب شهرستان قرچک از مطالبات مهم مردم است که ساخت آن از سال ۹۴ آغاز شده است، گفت: نزدیک ۴۰ میلیارد تومان برای شبکه جمع آوری فاضلاب و خط انتقال آن تا کنون هزینه شده است و هیچ مشکلی در حوزه آب شرب شهری در قرچک نداریم.

فرماندار قرچک در ادامه با بیان اینکه پروژه مترو در دشت ورامین منتفی شده است، اظهار کرد: در سال ۸۵ مصوبه‌ای اخذ شد تا شرکت متروی تهران زمین‌های در امتداد راه‌آهن را برای استفاده مردم دشت ورامین به ایستگاه مترو تبدیل کند، اما بعدها این مصوبه با پیگیری راه و شهرسازی لغو شد و اداره کل راه‌آهن، شش ریل باس در مسیر تهران به گرمسار تأمین کرده که از قرچک نیز عبور می‌کند و قرار است تعداد ریل‌باس‌ها افزایش یابد.