امیر دریادار سید مرتضی درخوران روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پل شناور شهرستان کارون در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ارتش به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور همه جانبه نیروهای مسلح با تمام ظرفیت برای کمک به مردم سیل زده خوزستان، در قالب قرارگاه مرکزی اقدام به اعزام نیروهای چهارگانه خود به این منطقه کرد.

وی افزود: در همین راستا نیروی دریایی ارتش نیز نیروهای خود را با تمامی تجهیزات و امکانات به مناطق سیل زده اعزام کرد و بالگردها، هواپیما، قایق های تندرو و یگان های ویژه خود را به کار گرفت.

فرمانده تکاوران دریایی ارتش گفت: ارتش از ابتدای ورود سیل به خوزستان در کنار مردم در مناطق سیل زده حضور داشته و تا آخرین روز نیز خدمت رسانی می کند.

بر اساس گزارش مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در پی طغیان رودخانه های دز، کرخه و کارون، تاکنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از ۲۵۰ روستای خوزستان صادر شده است.

همچنین ۵۶ اردوگاه برای ساکنان مناطق سیل زده در نقاط امن آماده شده است و تا این لحظه ۱۰۵ هزار نفر در اردوگاه ها و محل های اسکان اضطراری اسکان داده شده اند.

بر اساس همین گزارش سیل تاکنون به ۴۳۸ واحد مسکونی شهری و ۸۷ هزار واحد مسکونی روستایی خسارت وارد کرده است.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.

به گفته غلامرضا شریعتی از ابتدای فروردین تاکنون حدود ۱۰میلیارد متر مکعب سیلاب وارد خوزستان شده و حدود یکصد هزار هکتار از اراضی حاشیه کرخه، دز و کارون دچار آبگرفتگی شده اند.