بشیر حاجی بیگی افزود: تمام مراکز اهدای خون در همه استان های کشور در ایام نوروز پذیرای هموطنان نیک اندیش و نوع دوست برای اهدای خون هستند.

سخنگوی سازمان انتقال خون اعلام کرد: حداقل سن قابل قبول برای اهدای خون ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۶۰ سال تمام است.

حاجی بیگی ادامه داد: خون سالم، نجات دهنده زندگی است و همه روزه، در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند، به طوری که از هر سه نفر مردم دنیا، یک نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و فرآورده های خونی پیدا می کند.

حاجی بیگی گفت: بارزترین مثال برای موقعیت هایی که در آن نیاز مبرم به خون پیدا می شود، زمان بروز حوادث و سوانح گوناگون نظیر تصادفات رانندگی، سوختگی ها و اعمال جراحی است.

وی اضافه کرد: همچنین زنان باردار در حین زایمان، نوزادان و به خصوص نوزادان نارسی که به زردی دچار می شوند، نیازمند به خون هستند و از طرفی بیماران مبتلا به سرطان که تحت شیمی درمانی یا اشعه درمانی قرار دارند هم از مصرف کنندگان خون و فرآورده های خونی به شمار می روند.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بسیاری از دیگر بیماران، مانند بیماران تالاسمی و هموفیلی نیز ناگزیرند برای بهره مندی از یک زندگی به نسبت طبیعی برای تمام عمر به شکل منظم خون یا فرآورده های خون دریافت کنند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار داوطلب در سراسر کشور برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد مراجعه کننده ۲ میلیون و ۱۰۰هزار نفر موفق به اهدای خون شدند. استان های تهران، فارس و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین میزان اهدای خون را به خود اختصاص دادند.

حاجی بیگی اعلام کرد: تمام مراکز اهدای خون در همه استان های کشور در ایام نوروز به منظور پذیرش هموطنان نوع دوست برای اهدای خون فعال هستند.