سیداحمد خاتمی امشب در دوره بصیرتی کارکنان موسسه ثارالله کرمان وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) دو جمله راجع به سپاه فرمود که تا ابد افتخار سپاه بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) به درستی فرمود که اگر سپاه نبود کشور هم نبود گفت: امام راحل در تعابیر خود بسیار دقیق بود و بی‌حساب سخنی نگفته و مبالغه نمی‌کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه از نزدیک با خدمات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء آشنا هستم بیان کرد: قرارگاه خاتم عملا کار چند وزارتخانه را در عرصه عمرانی و سازندگی انجام می‌دهد و این قرارگاه در نقاط محروم آنچنان خدمت می‌کند که بسیار جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه هیچ تردیدی نیست که دشمن برای ضربه‌ زدن به نظام اسلامی تغییر سبک زندگی را در برنامه دارد گفت: دشمن در فضای مجازی به‌دنبال تغییر سبک زندگی دینی خانواده‌ها است.

خاتمی با اشاره به اینکه زندگی خانوادگی آئین‌نامه دینی دارد و باید مطابق دین جلو رفت افزود: مشکلات را نباید به بیرون خانواده کشاند چرا که مشکلات خانوادگی با گفتگوی داخل خانه قابل حل است.

وی با بیان اینکه صمیمیت را باید در خانه ترویج داد و از کشاندن مشکلات خانه به بیرون جلوگیری کرد تا گسترده‌تر نشود گفت: بهترین دوست فرزندان خود باشید و طوری بستر را در خانه فراهم کنید تا فرزندان حرف دلشان را به پدر و مادر بگویند که تربیت خانه اثر داشته باشد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: برای تفریحات سالم در خانواده زمان اختصاص بدهید و در جلسات دینی با خانواده شرکت کنید.

وی با تبیین مسائل سیاسی روز کشور گفت: در کشور هیچ بن‌بستی وجود ندارد و در این سال‌ها در همه توطئه‌هایی که دشمن طراحی کرده پیروز بودیم.

خاتمی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن قرار بگیرد و کشور برای همیشه از تهاجم بیگانه بیمه شد تصریح کرد: این روزها دشمن اصلا گزینه نظامی مطرح نمی‌کند چرا که خود را شکست خورده این میدان می‌بیند.

وی با بیان اینکه آمریکا جنگ روانی و نرم را در برنامه دارد و رهبر معظم انقلاب از سال‌ها پیش این تذکر را دادند گفت: دشمن همان‌طور که در فتنه 88 و فتنه‌های دیگر ناکام ماند باز هم ناکام می‌ماند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه امروز دشمن با به راه انداختن جنگ رسانه‌ای اقدام به دروغ‌پردازی در فضای مجازی می‌کند عنوان کرد: دشمن با انتشار اکاذیب و شایعات دروغ، دل‌های مردم را می‌لرزاند.

وی با بیان اینکه بعضیها آگاهانه و ناآگاهانه اقدام به مایوس کردن مردم در کشور می‌کنند گفت: آمدنیوز یک شبکه رسانه‌ای است که توسط سیا و موساد تغذیه ‌شده، توسط فرقه بهائیت حمایت می‌شود و مدام بر طبل ناامیدی می‌کوبد.

خاتمی با اشاره به اینکه ما در چهل سال گذشته و در دوران جنگ تحمیلی مشکلات بسیار سخت‌تری داشتیم که به یاری خدا پشت سر گذاشتیم افزود: امروز یک راهپیمایی باشکوه در کرمان به‌مناسبت 13 آبان برگزار شد که نشان از بصیرت مردم دارد.

وی با بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی را نیز در ادامه توطئه‌های شوم خود در دستور کار قرار داده است و رسما اعلام وضع تحریم می‌کند افزود: مسلمانان با تحریم بیگانه نیستند و پیامبر اسلام(ص) هم در شعب ابی‌طالب سه سال محاصره اقتصادی بود.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ترامپ گفته بود که تا 13 آبان فروش نفت ایران را به صفر می‌رسانیم افزود: ترامپ روز گذشته با ناکامی اعلام کرد که این تحریم‌ها شامل هفت کشور نمی‌شود و می‌توانند از ایران نفت بخرند.

وی با بیان اینکه آمریکا شکست خورده است و تمام مردم دنیا این شکست را می‌فهمند گفت: آینده نظام اسلامی ایران روشن است چرا که وعده خدا پیروزی اسلام است.

خاتمی با اشاره به اینکه ایران کشور امام حسین(ع) و امام زمان(عج) است خاطرنشان کرد: در همین روزهای گذشته و در اوج مشکلات اقتصادی بیش از دو میلیون نفر از مردم ایران در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند و مردم خود را نوکر اهل‌بیت(ع) می‌دانند.