پس از تمام شایعات و گزارش های راست و دروغی که از گوشی های آیفون ۲۰۱۸ اپل منتشر شده بود، کمتر از دو هفته پیش شاهد رونمایی سه محصول iPhone XS و iPhone XS Max و iPhone XR بودیم. محصولاتی که آنچنان که باید و شاید تفاوتی با نسل قبلی خود یعنی گوشی هوشمند آیفون ایکس نداشتند.

به همین دلیل بسیاری از صاحب نظران بر این عقیده هستند که با توجه به قیمت بالای نسل جدید گوشی های اپل و سخت افزار نه چندان متفاوت نسبت به نسل قدیمی‌تر، هیچ دلیل منطقی برای خرید نسخه های جدیدتر وجود ندارد.

پس از رونمایی آیفون ۱۰، شاهد استقبال بسیار خوبی از این محصول بودیم تا جایی که علی‌رغم قیمت گران آن که از ۱۰۰۰ دلار آغاز می‌شد، اما فروش بسیار فوق العاده ای کسب کرد و به گفته مسئولان مالی اپل، سود بسیار زیادی از فروش نسخه های مختلف آیفون ۱۰ عاید این شرکت شد.

دو هفته پیش مسئولان اپل گوشی iPhone XS Max را رونمایی کردند و قیمتی که برای این محصول اعلام شد نسبت به تفاوت نسخه های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی به ترتیب ۱۰۹۹، ۱۲۴۹ و ۱۴۴۹ دلار بود. این در حالی است که به تازگی سایت TechInsights قیمت تمام شده اجزای iPhone XS Max را محاسبه کرده است و این قیمت در حدود ۴۴۵ دلار بوده است.

با این تفاسیر، شرکت اپل بابت هر یک از گوشی های خود سود بسیار بالایی دریافت می‌کند. این در حالی است که قیمت تمام شده گوشی آیفون ایکس نیز ۳۹۹ دلار بود اما با قیمت ۱۰۰۰ دلار در بازار عرضه شد. در ادامه نمودار اجزای تشکیل دهنده iPhone XS Max را به همراه قیمت هر یک از اجزا مشاهده می‌کنید:

8701351_664