دستگیری دزد چمدان

در یک پرواز بیزینس کلاس مالزی ایرلاین مسافری به نام فیض مختار (Faiz Mokhtar) در حال سفر به کوالالامپور بود که بعد از نشستن در صندلی‌ و در کنار همکارش، متوجه می‌شود فردی در حال جستجو در میان کیف بالای سرش برای پیدا کردن چیزی با ارزش مثل پول است.

دستگیری دزد چمدان

این مسافر به محض متوجه شدن دستبرد به کیفش با موبایل از سارق فیلم‌برداری می‌کند و سپس به مهمانداران اطلاع می‌دهد که فردی کیف او را باز کرده است و خدمه هم به مسئولین امنیتی اطلاع می‌دهند تا سارق دستگیر شود، بعد از فیلم‌برداری، گویا سارق با بهانه‌ای از کابین هواپیما خارج شده بود. وقتی به سراغ سارق می‌روند، او را در حالی پیدا می‌کنند که پول‌ها را از کیف خارج کرده و در دستش گرفته بود. پلیس این فرد را دستگیر کرد و پول‌ها نیز به صاحبش بازگردانده شد.

دستگیری دزد چمدان

فیض مختار می‌گوید: بعد از اطلاع دادن به خدمه و پلیس فرودگاه داخل کیفم را بررسی کردم چون امکان داشت او چیزهایی غیرمجاز مثل مواد مخدر را در کیفم جاسازی کرده باشد، چون گزارش‌هایی پخش شده بود که در آن از کیف مسافران برای جابجایی مواد مخدر سوءاستفاده می‌شود.

بعد از حل و فصل این اتفاق خدمه هواپیما به این مسافر توضیح دادند که باند سرقتی با هدف دزدی از کیف مسافران در داخل هواپیما در کشورهای چین، هنگ کنگ و ویتنام وجود دارد. براساس گزارشی که در مجله معتبر اکونومیست منتشر شده است، پلیس هنگ‌کنگ افزایش ۲۵ درصدی سرقت از کیف همراه مسافران به این روش را اعلام کرده است. در همین گزارش آمده است یک مسافر اهل ترکیه که به هنگ کنگ سفر می‌کرد، ۲۶۰ هزار دلار پول را در سرقت مشابهی از دست داده است.

قفل چمدان

با توجه به افزایش سرقت‌ها از کیف همراه مسافران در داخل هواپیما، به مسافران توصیه می‌شود از کیف‌های ایمن و دارای قفل استفاده کنند و همینطور از قرار دادن وسایل با ارزش یا حجم زیادی از پول در کیف خود، خودداری کنند.

منبع: لست سکند